اولین جلسه شورای آموزش و پررورش شهرستان میاندوآب در سال ۹۹ به ریاست فرماندار برگزار شد

اولین جلسه شورای آموزش و پررورش شهرستان میاندوآب در سال ۹۹ به ریاست فرماندار برگزار شد
حسام شیرزاه محبت سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب در این جلسه گفت: باید از کالایی شدن آموزش جلوگیری کنیم، متاسفانه برخی دبیران علم خود را تبدیل به کالا کرده اند و می فروشند و این خود موجب ایجاد شکاف طبقاتی می شود/ آموزش و پرورش برای پر کردن این خلاء دبیران توانمند را در مناطق محروم تر بکار گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان با تاکید بر اینکه نباید آموزش به عنوان کالا مطرح شود، اظهار کرد.: باید از کالایی شدن آموزش عمومی جلوگیری شود
حسام شیرازه محبت با بیان اینکه آموزش رایگان است، افزود: متاسفانه گاها شنیده می شود که عده ای نگاه کالایی به مسئله آموزش دارند در حالی که اینگونه نباید باشد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش به سمت مناطق محروم سوق داده شود، گفت: برای اینکه بتوانیم شکاف طبقاتی در زمینه آموزش را کاهش دهیم باید به مناطق محروم نگاه ویژه داشته باشیم.
سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب به اهمیت تربیت اشاره و تصریح کرد: وظیفه آموزش و پرورش تنها آموزش نیست بلکه تربیت  و پرورش نیز وجود دارد که نباید مورد  غلفت واقع شود.
شیرازه محبت با اشاره به اینکه مربیان پرورشی در مدارس نقش مربیان عقیدتی سیاسی را دارند، اظهار کرد: باید از شکاف بین نسلی و ایجاد فاصله جلوگیری شود و در این بین مربیان پرورشی نقش مهمی دارند..
وی در ادامه با بیان اینکه برخی مطرح می کنند که بنده فرماندار جوانی هستم، گفت: اگر به سن و سال فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس نگاه کنید، می بینید که بنده جوان نیستم بلکه چون سن مدیریتی بالا رفته است، این صحبت ها می شود.
سرپرست فرمانداری ویژه میاندوآب هم چنین بر لزوم آموزش خانواده ها در زمینه مقابله با آسیب های اجتماعی و  توجه به توصیه های بهداشتی برای مقابله با ویروس منحوس کرونا تاکید کرد..
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میاندوآب هم در این جلسه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش زیر بنای توسعه است، افزود: توسعه با آموزش امکانپذیر است.
بهروز تقی نژاد اظهار کرد: شهرستان میاندوآب از لحاظ جمعیت دانش آموزی بعد از ارومیه و خوی، رتبه سوم استانی را دارد.
وی در ادامه هم چنین با طرح برخی مسائل و مشکلات خواستار تعامل ادارات ذیربط برای حل آنها شد.