فرماندار میاندوآب از دانش‌آموزان فعال دوره‌های آموزش مجازی میاندوآب تجلیل کرد

فرماندار میاندوآب از دانش‌آموزان فعال دوره‌های آموزش مجازی میاندوآب تجلیل کرد
80 دانش‌آموز فعال دوره‌های آموزش مجازی سال تحصیلی جاری در میاندوآب با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسئولان شهرستان میاندوآب تجلیل شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مدیر پژوهش سرای دانش‌آموزی میاندوآب در حاشیه آیین تجلیل از این تعداد دانش‌آموز که در تالار فرهنگیان با حضور علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب و جمعی از مسوولان این شهرستان برگزار شد،  گفت: این دانش‌آموزان در رشته‌های زیست فناوری، مسابقه داستان نویسی به مناسبت هفته جهانی فضا، مسابقه آزمایش در خانه به مناسبت روز آزمایشگاه، مسابقه آزمایشات شیمی و برترین‌های استانی طرح اینترنت اشیا فعال بودند که تجلیل شدند.

مریم پوریوسف با بیان اینکه همکاران فعال و شاغل در پژوهش‌سرا، مدیران مدارس همکار با این پژوهش‌سرا و همچنین از خیران تجلیل شد، افزود: همچنین هدایایی از طرف معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شامل تندیس و لوح تقدیر ارسال شده بود که به مدیر آموزش و پرورش و مدیر پژوهش‌سرای میاندوآب اهدا شد.

وی ادامه داد: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی میاندوآب با هدف استعدادیابی و پرورش دانش‌آموزان خلاق و مبتکر با آموزش رشته‌های مختلف علمی و برگزاری جشنواره و مسابقه فعالیت می‌کند.

پوریوسف با اشاره به اینکه در این پژوهش‌سرا با راهنمایی و آموزش همکاران مجرب امسال نیز طرح‌های دانش‌آموزان به مسابقات استانی و کشوری راه یافت، گفت: از پنج هزار دانش‌آموز شهرستان‌ که از آموزش‌های مجازی مرکز استفاده می‌کنند، حدود 200 دانش‌آموز دختر و پسر به صورت حضوری در روزهای پنجشنبه هر هفته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش های لازم را در زمینه کارگاه‌های برنامه‌نویسی، مقاله نویسی، نجوم و همچنین آزمایشگاه برای ایده‌پردازی سپری می‌کنند.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری، طرح 20 دانش‌آموز منتخب مرحله کشوری و استانی شد.

گفتنی است پژوهسرای دانش‌آموزی آموزش و پرورش میاندوآب در سال 1386 فعالیت خود را با هدف شناسایی، پرورش و جذب دانش‌آموزان با استعداد از نظر علمی شروع کرده و در حال حاضر در 20 رشته زیر نظر استادان مجرب فعالیت دارد.