؛ آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میاندوآب در سال 97 به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

فرماندار میاندوآب: بانک ها نباید در این تفکر باشند که تنها با ضمانت کارمندان می توانند مطالبات خود را دریافت کنند .

فرماندار میاندوآب: بانک ها نباید در این تفکر باشند که تنها با ضمانت کارمندان می توانند مطالبات خود را دریافت کنند .
فرماندار میاندوآب: عدم مطالعه دقیق و توجه به توجیه پذیر بودن طرح ها باعث شده تا برخی از واحدهای تولیدی و صنعتی با مشکل مواجه شوند/ تسهیل در اعطای وام ازدواج در دستور کار بانکهای عامل قرار گیرد/بانک ها نباید در این تفکر باشند که تنها با ضمانت کارمندان می توانند مطالبات خود را دریافت کنند .

فرماندار میاندوآب: بانک ها نباید در این تفکر باشند که تنها با ضمانت کارمندان می توانند مطالبات خود را دریافت کنند .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛  آخرین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان میاندوآب در سال 97 به ریاست فرماندار و با حضور اعضای این ستاد برگزار شد.

فرماندار میاندوآب دراین جلسه ضمن تقدیر از زحمات اعضای ستاد و تبریک هفته زن گفت: بحث اشتغال و ازدواج از مهمترین مشکلات جوانان در حال حاضر است، وام ازدواج نیز بعنوان کمک مالی می تواند گوشه ای از مشکلات این قشر را حل کند ولی بحث ارایه ضمانت در قبال دریافت تسهیلات، مردم را با مشکل مواجه ساخته است و باید مورد بازبینی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بانک ها نباید در این تفکر باشند که تنها با ارایه کارمند به عنوان ضامن می توانند مطالبات خود را دریافت کنند، بیان کرد: اصل بر این است که با شناخت دقیق از فرد وام گیرنده یا ضامن تشخیص دهند که متقاضیان قادر خواهند بود اقساط خود را پرداخت کنند.

وی قبول کارمند به عنوان ضامن از سوی بانک ها برای مردم را مشکل ساز عنوان کرد و افزود: برخی مواقع بانک ها حتی از پذیرش اسناد اراضی کشاورزی یا ملک روستایی نیز برای ضمانت خودداری می کنند، در حالی که ارزش ریالی زمین در روستاها بیشتر از برخی اراضی شهری است.

وی با اشاره به اینکه گاهی کارکنان بانک ها بدون اطلاع مسوولان ارشد بانک در دریافت ضمانت بهانه می آورند، ادامه داد: در شرایط فعلی که بیکاری یکی از مشکلات جامعه است، باید دستگاه های اجرایی در مراجعه افراد جویای کار، حرمت ارباب رجوع را نگه داشته و مدیران اداره ها و بانک ها در تکریم و نحوه برخورد با ارباب رجوع کارکنان خود را در این زمینه توجیه کنند.

فرماندار میاندوآب همچنین با اشاره به اینکه حل مشکل اشتغال یکی از اولویت های مهم و اساسی جامعه است، افزود: در سطح کشور 26 هزار واحد تولیدی و صنعتی غیرفعال وجود دارد و از سوی دیگر راه اندازی برخی واحد های تولیدی هیچ توجیه اقتصادی ندارد زیرا تقاضا در بازار برای برخی کالاها وجود ندارد.

قهرمانی با تاکید بر اینکه باید قبل از احداث یک واحد تولیدی کار کارشناسی انجام گیرد، اظهار داشت: دستگاه های متولی هنگام مراجعه سرمایه گذاران راهنمایی و مشاوره لازم را ارائه دهند تا پس از اتمام طرح، مشکلی بابت فعالیت واحد ها پیش نیاید.

وی افزود: متاسفانه برخی اوقات نبود یک مشاوره درست یا توجه نکردن به توجیه پذیر بودن طرح سبب بروز برخی مشکلات می شود و فرد را در بازپرداخت اقساط بانک با مشکل مواجه می سازد.

در ادامه این جلسه شماری از مدیران دستگاه های اجرایی ضمن تبیین فعالیت های خود در خصوص ساماندهی جوانان، راهکار های لازم را نیز برای تسهیل در امور جوانان پیشنهاد دادند