مراسم افتتاح نمادین این طرح ها امروز در روستای حاج حسن میاندوآب و با حضور فرماندار میاندوآب و جمعی ازمسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

افتتاح هفت طرح کشاورزی در شهرستان میاندوآب به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه در هفته جهادکشاورزی

افتتاح هفت طرح کشاورزی در شهرستان میاندوآب به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و تجلیل از کشاورزان نمونه  در هفته جهادکشاورزی
افتتاح هفت طرح کشاورزی در شهرستان میاندوآب به مناسبت هفته جهاد کشاورزی / تجلیل فرماندار میاندوآب از کشاورزان نمونه و بازنشستگان کشاورزی در آخرین روز از هفته جهاد کشاورزی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مهدی قهرمانی،  فرماندارویژه شهرستان میاندوآب، در این مراسم ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی و با بیان اینکه ما مسئولین و کارکنان دولت باید به وظایف خود به درستی عمل کنیم؛ تصریح کرد: نباید با رفتار خود سبب سلب اعتماد مردم شویم.

بزرگترین سرمایه ما اعتماد مردم است؛ باید با مردم صادقانه رفتار کنیم. اگر وعده ای به مردم می دهیم حتما باید به آن عمل کنیم چرا که عملکرد نامطلوب ما مسئولین که در یک حکومت اسلامی خدمت می کنیم باورها را تحت تاثیر قرار داده باعث می شود که مردم در باورهای دینی خود سست شوند. 
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی تبدیل به یک معضل بزرگ شده است و در جامعه و میان مردم بسیار تاثیر گذار است؛ بیان نمودند: قرار نیست وقتی یک نفر مثلاً فرماندار در سطح کشور تخلف کرد؛ همه متخلف باشند و آن را به همه تسری بدهیم.
مهدی قهرمانی در ادامه با بیان اینکه میاندوآب، یکی از قطب های مهم کشاورزی استان است؛ اظهار نمودند: با قیاس تولیدات بخش کشاورزی نسبت به مساحت شهرستان راندمان تولیدات کشاورزی میاندوآب بسیار بالاست.
فرماندار میاندوآب خرد شدن اراضی کشاورزی را به مرور زمان توسط مالکان، بزرگترین معضل و آسیب بخش کشاورزی عنوان نمود و افزود: این موضوع سبب افزایش هزینه های کشاورزی در برخی زمینه ها شده و از سوی دیگر مانعی برای توسعه کشاورزی مدرن و مکانیزه است.

وی گفت: خوشبختانه جهاد کشاورزی در چند سال اخیر رویه ی خوبی در راستای توسعه سیستم های آبیاری نوین برداشته و تلاش می کنیم با تجمیع این زمین های خرد و احداث ایستگاه های پمپاژ آبیاری، اکثر اراضی کشاورزی شهرستان تحت پوشش آبیاری های نوین قرار گیرند.


 قهرمانی خاطر نشان کرد: از سال 93 در راستای اجرای برنامه های ستاد احیاء دریاچه ارومیه سالانه 8 درصد حق آبه بخش کشاورزی این شهرستان کاهش می یابد اما در قبال آن اعتبارات لازم برای توسعه کشاورزی از محل اعتبارات ستاد احیاء دریاچه ارومیه، تخصیص داده نمی شود.
فرماندار میاندوآب در ادامه با تاکید بر اینکه فلسفه وجودی همه ما مسئولان به خاطر مردم است؛ اظهار داشتند: باید پاسخگوی مردم بوده و نباید در مقابل مردم کوتاهی کنیم و لازم است در مقابل این مردم تا می توانیم با خضوع و خشوع رفتار کنیم و امیدوارم همه بتوانیم در راستای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی مثمرثمر باشیم.

شایان ذکر است؛ در این همایش از 17 نفر از کشاورزان نمونه و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی، 4 نفر از کارکنان بازنشسته و 4 نفر از کارگزاران توزیع کود شیمیایی با اهداء لوح تقدیر و جوائزی به رسم یاد بود تجلیل گردید.