افتتاح 3 طرح عمرانی و خدماتی در میاندوآب

افتتاح 3 طرح  عمرانی و خدماتی در میاندوآب
سه پروژه عمرانی، گازرسانی و خدماتی با 9میلیارد و 500میلیون ریال هزینه به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور نماینده مجلس، فرماندار و جمعی از مسوولان دستگاههای اجرایی میاندوآب به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ این طرح ها شامل گازرسانی به هشت روستای بخش مرکزی، کارخانه آسفالت شهرداری و پایگاه خدمات اجتماعی است.


 آیین گازرسانی به هشت روستا که به صورت نمادین در روستای ملک آباد میاندوآب برگزار شد. 

برای گازرسانی به این هشت روستا شامل ملک آباد، مروان کندی، گرده رش، تپه صارمی، رسول آباد، چوغانلو، ایلانلو تپه و کور آباد ،۵۵میلیارد ریال هزینه شده و حدود ۵۰ کیلو متر خط لوله احداث شده است‌.
با بهره برداری از گاز رسانی به روستاهای فوق حدود ۹۰ درصد از روستاهای شهرستان و یکهزار و ۴۴۴ خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار می شوند 
گفتنی است از ابتدای سالجاری به ۴۷ روستای میاندوآب گازرسانی شده است که به طور متوسط هرماه چهار روستا را شامل می شود.
 


 کارخانه آسفالت  ۱۲۰ تنی شهرداری میاندوآب دومین پروژه ای بود که به مناسبت ایام الله دهه فجر در دهمین روز این ایام فرخنده به بهره برداری رسید.
این کارخانه در زمینی به ۸.۵ هکتار با هزینه ۴۰ میلیارد ریال  ساخته شده است.این طرح طی ۹ ماه احداث شده است و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال برای ۱۰ تا ۱۵ نفر به شکل مستقیم و ۴۰ تا ۵۰ نفر  فراهم شده است.
این کارخانه توانایی تولید ۱۲۰ تُن آسفالت در ساعت را دارد و علاوه بر نیاز شهرداری میاندوآب، آسفالت مورد نیاز شهرهای همجوار و دهیاری های منطقه را تامین کرده و منبع درآمد پایدار برای شهرداری میاندوآب خواهد بود.پایگاه خدمات اجتماعی پروژه دیگری بود که در شهرستان میاندوآب افتتاح و آغاز بکار کرد.
 این پایگاه به طور مشترک توسط اداره بهزیستی و استانداری آذربایجان غربی در حالی شروع به فعالیت کرده است که اعتبار مورد نیاز  توسط استانداری و نیروهای آن نیز توسط بهزیستی تامین شده است
با توجه به اینکه تعداد جمعیت حاشیه نشین و تعداد سکونتگاه های غیر رسمی در میاندوآب زیاد است، این پایگاه ها با هدف پیشگیری و آموزش در مناطق حاشیه نشین شهر خدمات می دهند‌.
شایان ذکر است محور فعالیت این پایگاه جمع آوری بانک اطلاعاتی در خصوص وضع زندگی افراد حاشیه نشین مبنی بر میزان طلاق و اعتیاد و شناسایی آسیب های اجتماعی  بوده و  بیش از ۱۰ هزار نفر از جمعیت منطقه قره ورن را تحت پوشش قرار می دهد. با فعالیت این پایگاه، مقابله با آسیب های اجتماعی با محوریت پیشگیری و آموزش به صورت تهاجمی صورت خواهد پذیرفت.