برگزاری آیین بزرگداشت روز شورا و هفته کار و کارگر در شهرستان میاندوآب

آیین بزرگداشت روز شورا و هفته کارگر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب، شهردار، اعضای شورای شهر، کارکنان شهرداری و جمعی از مسولان شهرستان برگزار شد

آیین بزرگداشت روز شورا و هفته کارگر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب، شهردار، اعضای شورای شهر، کارکنان شهرداری و جمعی از مسولان شهرستان برگزار شد
علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب: قانون و تبعیت از آن ملاک عمل شهرداری است،نباید کسانی که در حال ساخت و ساز هستند با استفاده از اهرم فشار برای اعضای شورا در قبال فعالیت در ستاد انتخاباتی آنان خواستار کاهش عوارض باشند کارگران با عرق پیشانی و پینه دستان خود در جهت تنظیف شهر تلاش می‌کنند و هیچ درآمدی به غیر از حقوق ندارند و ما مسوولان در سخنرانی خود به انواع روایات و احادیث در مورد جایگاه کارگر اشاره می‌کنیم و باید با تاسی از آنها حق و حقوق آنان را به موقع پرداخت کنیم.

آیین بزرگداشت روز شورا و هفته کارگر با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب، شهردار، اعضای شورای شهر، کارکنان شهرداری و جمعی از مسولان شهرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ علی پیام در آیین گرامیداشت روز جهانی کار و کارگر و روز شوراها، با اشاره به اینکه تبعیت از قانون یک وظیفه است، اظهار کرد: باید برخی کارهای موروثی در شهرداری ریشه‌کن شود و نباید کسانی که در حال ساخت و ساز هستند با استفاده از اهرم فشار برای اعضای شورا در قبال فعالیت در ستاد انتخاباتی آنان خواستار کاهش عوارض باشند که در این صورت شهرداری با مشکل مالی مواجه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه شهرداری میاندوآب درآمد پایدار ندارد، افزود: در دوره‌ قبلی شورای شهر میاندوآب به احداث کارخانه آسفالت اقدام شده ولی برای راه‌اندازی دستگاه سنگ شکن آن به 30 میلیارد ریال نیاز است و اکنون که مردم از وضعیت آسفالت معابر و مبلمان شهری نارضایتی دارند و به شوراها رای داده‌اند تا به عنوان نماینده آنان برای عمران و آبادانی شهر فعالیت کنند، آن را مطالبه می‌کنند.
وی با بیان اینکه شهردار و شورای دور ششم تازه مدیریت شهری را تحویل گرفته‌اند، گفت: در 2 ماهی که در این شهر هستم، شهردار و اعضای شورای شهر با تمام توان و قدرت تلاش می‌کنند تا در جهت توسعه و پیشرفت شهر کارهایی انجام دهند که جای قدردانی دارد ولی بعضی بدعت‌های غیرقانونی که از گذشته در شهرداری حاکم است و انتظارات غیرمعقول که برخی افراد از شورای شهر دارند مشکلاتی در روند اجرای کارهای شهرداری ایجاد می‌کند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب با بیان اینکه مصوبات شوراباید به تایید هیات تطبیق فرمانداری نیز برسد، گفت: شورای شهر نمی‌تواند غیرقانونی طرحی را تصویب کند، عده‌ای خاص که تعداد آنان در میاندوآب به یک درصد نیز نمی رسد انتظار نداشته باشند که شورای شهر و شهرداری به درخواست غیرمنطقی آنان تمکین کنند .
وی افزود: مردم رسیدگی به وضعیت ترمینال مسافربری، میدان میوه و تره بار و جلوگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز را مطالبه می‌کنند، اظهار کرد: در یک معبر هشت متری ساختمان 11 طبقه بدون پارکینگ احداث شده و این مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه حقوق کارگران و کارکنان شهرداری چند ماه به تعویق افتاده بود، اظهار کرد: شهردار و شورای شهر تمام تلاش خود را برای پرداخت بخشی از حقوق بکار بستند ولی باز 2 ماه است که به تاخیر افتاده که برای پرداخت آن نیز اهتمام جدی دارند، از کارکنان شهرداری نیز انتظار داریم با عدم دریافت بموقع حقوق  انگیزه خود را از دست ندهند، چراکه این شهر متعلق به همه است و در پیشرفت آن لحظه‌ای نباید کوتاهی کرد.
وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی دستفروشان خیابان شریعتی گفت: با اینکه شهروندان از وضعیت و سدمعبر خیابان شریعتی گله‌مند بوده و خیلی‌ها ساماندهی آن را سخت می‌دانستند ولی در بازدیدی که از آن محل داشتیم، مغازه‌داران قبول کردند در مغازه خود فعالیت کنند و دستفروشان نیز در محلی که شهرداری در حال آماده سازی است در آن تجمیع شوند.
وی با قدردانی از مردم و بازاریان مردم در همراهی دولت گفت: اگر برخی هم در صدد قانون شکنی باشند طبق قانون با آنان برخورد خواهیم کرد تا حقوق شهروندان دیگر تضییع نشود.
پیام با بیان اینکه به جایگاه‌ها اهمیت داده نشده است، گفت: عدم ثبات مدیریتی در راس شهرداری میاندوآب در گذشته موجب این مشکلات شده و اگر مدیریت شهری قوی وجود داشته باشد و برای پیشرفت شهر کار کند، به یقین همه کارکنان نیز قوی و قدرتمند خواهند بود.
فرماندارمیاندوآب با بیان اینکه اگر افرادی درصدد تنزل جایگاه شهرداری باشند، با آنان برخورد خواهیم کرد، اظهار کرد: اعضای شورای شهر در مواجهه با برخی افراد که از آنان خواسته‌ای مبنی بر کاهش عوارض دارند به خاطر شهر و شهروندان و پیشبرد اهداف شهرداری آن را قبول نکنند.
وی اضافه کرد: باید تمام قوانین حاکم در نهاد شهرداری اجرا شود و این موارد از سوی فرمانداری به صورت مستقیم و نامحسوس رصد خواهد شد و اگر کسی مصمم برای پرداخت عوارض شهرداری باشد و عده‌ای با قول کاهش آن مانع پرداخت آن از سوی شهروندان باشند، در واقع به کارگران و به شهرداری خیانت می‌کنند.
علی پیام با تاکید بر اینکه کارگران با عرق پیشانی و پینه دستان خود در جهت تنظیف شهر تلاش می‌کنند و هیچ درآمدی به غیر از حقوق ندارند و ما مسوولان در سخنرانی خود به انواع روایات و احادیث در مورد جایگاه کارگر اشاره می‌کنیم و باید با تاسی از آنها حق و حقوق آنان را به موقع پرداخت کنیم.