ورود میاندوآب به نقشه جغرافیای پتروشیمی ایران

مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد

مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور افتتاح شد
مجتمع پتروشیمی میاندوآب با حجم سرمایه گذاری ۴۰ میلیون یورو و ۸ هزار میلیارد ریال با هدف ایجاد زیرساخت های توسعه ای در نقاط کمتر توسعه یافته تحول بزرگی را در جهت رفع محرومیت ها و اشتغال زایی به وجود می آورد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مراسم افتتاحیه پتروشیمی میاندوآب امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستانی در محل پتروشیمی و به صورت ویدئوکنفرانس با حضور رئیس جمهور و  جمعی از اعضای هئیت دولت برگزار شد 

به گفته استاندار آذربایجان غربی به خبرنگاران عملیات این پروژه از سال ۹۵ آغاز شد و با تامین مالی سازمان های مرتبط و با همکاری بخش خصوصی به جدیت ادامه پیدا کرد که از اواخر سال گذشته آماده افتتاح بود و امروز توسط رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس رسماً افتتاح شد.

محمد مهدی شهریاری افزود: برای این پروژه، ۴۰ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی ، هشت هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی شده و با بهره‌برداری از این پروژه، برای ۴۶۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

هم چنین  مدیرعامل پتروشیمی میاندوآب در این زمینه گفت: این مجتمع هم‌اکنون با ظرفیت مطلوب در حال فعالیت بوده و به‌تدریج هم‌زمان با افزایش دریافت خوراک از طریق خط لوله اتیلن غرب، تولید این مجتمع نیز افزایش خواهد یافت.

احد مهدوی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی ایستگاه تقویت فشار حجم اتیلن دریافتی افزایش می‌یابد، افزود: با توجه به زیرساخت‌های موجود به‌زودی با همه ظرفیت به ۱۴۰ هزارتن تولید پیش‌بینی‌شده دست خواهیم یافت.

وی با بیان اینکه پس از تأمین نیاز داخل، بخشی از تولید پتروشیمی میاندوآب از سوی بازرگانی هلدینگ باختر به صادرات اختصاص می‌یابد، گفت:  امیدواریم با راه‌اندازی پتروشیمی میاندوآب شاهد تحول در منطقه و رونق صنایع تکمیلی باشیم.