برگزاری مراسم تحلیف ششمین دوره شورای اسلامی شهر میاندوآب

مراسم تحلیف و اولین جلسه شورای ششم شهر میاندوآب با حضور فرماندار و اعضای شورای شهر برگزار شد

مراسم تحلیف و اولین جلسه شورای ششم  شهر میاندوآب با حضور فرماندار  و اعضای شورای شهر برگزار شد
فرماندار: اولویت اول شورای شهر، انتخاب شهردار توانمند باشد/ زحمات زیادی برای تعیین محل و ایجاد سایت پسماند کشیده شده است، از مجموعه شهرداری و شورای ششم انتظار داریم تمام تلاش خود را برای تجهیز و ساماندهی این سایت بکار گیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ در مراسم تحلیف و اولین جلسه شورای ششم  شهر میاندوآب که با حضور فرماندار  و اعضای شورای شهر برگزار شد، طبق روال قانون و سنوات گذشته پس از اجرای مراسم تحلیف، انتخاب اعضای هیآت مدیره و سرپرست شهرداری در دستور کار قرار گرفت و پس از شمارش آراء، فیروز تقوی به عنوان رییس شورای ششم،  روبین کلانتری به عنوان نائب رییس، شهرام محمدوند و بابک محمدزاده به عنوان منشی اول و دوم شورای شهر به مدت یک سال انتخاب شدند، وحید اصغری پور نیز به عنوان سرپرست جدید شهرداری میاندوآب معرفی شد.

 

حسام شیرازه محبت، فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در این جلسه با تقدیر از مشارکت مردم در انتخابات گفت: مشارکت مردم میاندوآب در انتخابات بالاتر از میانگین استانی بود  که این حضور پرشور شایسته تقدیر است. 

وی ابراز امیدواری کرد شورای ششم با اتحاد و همدلی در راستای عمل به وظایف قانونی موفق بوده و انتخاب شهرداری توانمند را در اولویت کاری خود قرار دهند.

فرماندار میاندوآب با تاکید بر اینکه شهرداری و شورای شهر  باید ارتباطی تنگاتنگ با مردم داشته و با مشارکت دادن مردم در امور و جلب اعتماد عمومی طرح و برنامه های کاربردی ارائه دهند افزود: از شورای جدید انتظار داریم نظارت دقیقی بر عملکرد شهرداری داشته و حساسیت بیشتری نسبت به اجرای مصوبات داشته باشند، در دوره های مختلف شورای شهر بیشتر به کارهای عمرانی توجه شده و امورات فرهنگی مغفول مانده است، برنامه ریزی برای تفریح مردم با ایجاد سینما، تئاتر، مکانی برای ورزش های همگانی موجب ایجاد نشاط اجتماعی خواهد شد و بر آرامش روانی مردم  خواهد افزود.


شیرازه محبت تنظیف شهری، جمع آوری و تفکیک زباله از مبدأ را از مطالبات بحق شهروندان برشمرد و افزود: امیدواریم شورای جدید ساماندهی میدان میوه و تره بار، ایجاد بازارهای روز در کوی های اقماری، نظارت بر سد معبر و ساماندهی آرامستان را به عنوان نیازهای اصلی مردم مدنظر قرار دهند.


وی در ادامه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا و مدیریت اصولی پسماند گفت: زحمات زیادی برای تعیین محل و ایجاد سایت پسماند کشیده شده است، مشکلات و معضلاتی که در سایت قبلی گریبانگیر مردم منطقه بود امروز رفع شده است، ۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیز برای تجهیز این سایت جدید تامین کرده ایم، از شورای ششم تقاضا داریم تمام تلاش خود را برای ساماندهی سایت پسماند طبق استانداردهای روز دنیا با ایجاد مرکز تفکیک و بازیافت زباله، استخر شیرابه و ایجاد فضای سبز و درختکاری در اطراف محل دفن پسماند بکار گیرند.