حرکت پویای فرماندار میاندوآب تا لبخند رضایت مردم

حرکت پویای فرماندار میاندوآب تا لبخند رضایت مردم
🔴علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در جمع اعضای شورای بخش، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها گفت: 🔹علاوه بر بازدیدهای سرزده از ادارات، تشدید نظارت بر بازار عرضه اقلام اساسی و نانوایی ها، سفرهای روستایی نیز آغاز و بصورت مستمر و تا زمانیکه لبخند رضایت مردم را شاهد باشیم ادامه خواهد داشت. 🔹دهیاران نسبت به اولویت بندی مشکلات، جمع بندی برخورداریها، نیازمندیها و شناسایی خانواده های نیازمند روستا اقدام و نتیجه را گزارش نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در اولین نشست خود با اعضای شورای بخش، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در سال 1401 با اشاره به اقدامات انجام یافته فرمانداری میاندوآب در جهت رفاه حال مردم گفت: طی دوماه گذشته تمام تلاش خود را بکارگرفتیم تا گرهی از مشکلات مردم بگشاییم.

وی افزود: علاوه بر بازدیدهای سرزده از ادارات، تشدید نظارت بر بازار عرضه اقلام اساسی و نانوایی ها، تلاش برای حل مشکلات شهرداری و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، ایجاد اتاق مشترک سرمایه گذاری برای کاهش وقت و هزینه برای سرمایه گذاران و ...سفرهای روستایی نیز آغاز و بصورت مستمر و تا زمانیکه لبخند رضایت مردم را شاهد باشیم ادامه خواهد داشت.

علی پیام هدف از سفرهای روستایی را احصاء مشکلات روستاییان بویژه اهالی روستاهای محروم عنوان کرد و افزود: در ابتدای سفرهای روستایی، روستاهایی که فاقد دهیاری هستند در اولویت خواهند بود و به نسبت میزان محرومیت مورد بازدید قرار می گیرند.

فرماندار ویژه میاندوآب با تاکید بر حل مشکلات روستاییان با توجه به تاکیدات ریاست محترم جمهور و مقام عالی استان بر محرومیت زدایی گفت:  دهیاران قبل از آغاز این سفرها نسبت به اولویت بندی مشکلات، جمع بندی برخورداریها، نیازمندیها و شناسایی خانواده های نیازمند روستا اقدام و نتیجه را گزارش نمایند تا با جمع‌بندی  و بررسی موارد و دعوت از مدیران اداراتی که مرتبط با مشکلات هستند بتوانیم بسیاری از مشکلات مردم را مرتفع سازیم.

فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب با اشاره به سیاستهای دولت مردمی دکتر رییسی در راستای محرومیت زدایی گفت: تنها کمک مالی به خانواده های محروم مدنظر نخواهد بود، دهیاران موظف هستند خانواده های دارای فرزند بیکار را شناسایی نمایند، در گام اول جوانان جویای کار برای مهارت آموزی و ایجاد اشتغال با درآمد پایدار به مرکز فنی و حرفه ای معرفی خواهند شد تا پس از پایان دوره آموزشی و اخذ گواهینامه برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال با مبالغ یکصد میلیون تومان و بالاتر برای راه اندازی کسب و کاری مطمئن اقدام نمایند.
 
وی زیبا سازی و تنظیف محیط روستایی از زباله را یکی از مهمترین وظایف دهیاران عنوان کرد و افزود:  عملکرد دهیاران در تنظیف و پاکسازی تمامی مناطق روستایی شامل: داخل و خارج از محدوده روستا و مسیر ارتباطی با روستاهای مجاور در بازدیدها مورد بررسی قرار خواهد گرفت، دهیاری های هم که فاقد تجهیزات و ماشین آلات جمع آوری زباله هستند می‌توانند با همکاری دهیاریهایی که امکانات دارند عمل کنند، حفظ سلامت مردم وظیفه ماست و کوتاهی در این زمینه توجیه پذیر نخواهد بود.

علی پیام با اشاره به اینکه معیشت بسیاری از مردم میاندوآب وابسته به کشاورزی و دامداری است گفت: دهیاران توجه ویژه ای به حفظ منابع طبیعی داشته باشند،تاراج منابع آبی، برداشت های غیر مجاز از مصالح رودخانه ای و منابع آبی و دخل و تصرف در زمینها و مراتع منابع طبیعی مستقیماً اقتصاد و معیشت خانوارهای روستایی را هدف قرار می‌دهد و کوتاهی در حفظ این منابع به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست و دهیاران در صورت مشاهده فورا به مراجع ذیصلاح گزارش دهند.

علی پیام در خاتمه این نشست از بخشداران خواست تا اقدامات لازم در جهت ایجاد واحد‌های نانوایی در روستاهای فاقد نانوایی انجام دهند تا اهالی مناطق روستایی با توجه به آغاز فصل کار مشکلی از بابت تامین نان نداشته باشند.