به مناسبت گرامیداشت هفته دولت؛ 18 طرح کشاورزی و خدماتی در میاندوآب به بهره‌برداری رسید

در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت، 18طرح کشاورزی و خدماتی با حضور جمعی از مسوولان روز سه‌شنبه در میاندوآب به بهره‌برداری رسید

در چهارمین روز از هفته دولت 18طرح کشاورزی و خدماتی شامل هفت طرح کشاورزی، گازرسانی به ۱۱ روستا و ۲ واحد صنعتی است که برای اجرای آنها در مجموع ۱۶۸ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ این طرح‌ها شامل هفت طرح کشاورزی، گازرسانی به ۱۱ روستا و ۲ واحد صنعتی است که برای اجرای آنها در مجموع ۱۶۸ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال هزینه شده است

بهره‌برداری از هفت طرح کشاورزی
مدیر جهاد کشاورزی میاندوآب اظهار داشت: این طرح‌ها شامل پروژه آبیاری تجمیعی کم‌فشار روستای «حسن‌کندی» به مساحت ۱۶۰ هکتار که ۶۰ هکتار اراضی زراعی و ۱۰۰ هکتار اراضی باغی را پوشش می‌دهد و با صرف ۱۶ میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات دولتی احداث شده است.
علی دیانتی بیان کرد: همچنین ۲ واحد گلخانه‌ در روستاهای «فیروزآباد»و «چلیک» در مجموع با یکهزار و ۵۰۰ مترمربع مساحت و  پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری، سامانه آبیاری بارانی و قطره‌ای در ۲۰ هکتار زمین کشاورزی با صرف ۲ میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال، سامانه آبیاری کم‌فشار با مشارکت بخش خصوصی در ۱۳ هکتار زمین کشاورزی در روستای «قره‌قوزولو » و  «قره‌سقل» با ۸۸۰ میلیون ریال از دیگر طرح های افتتاحی بود.
مدیر جهادکشاورزی میاندوآب ادامه داد: یکهزار و ۷۰۰ متر نیز پوشش بتنی کانال‌های آبیاری در روستاهای «قره‌پاپاق»، «گُل‌سلیمان‌آباد» و «چلیک» با صرف ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار نیز به همین مناسبت به بهره‌برداری رسید که با افتتاح این طرح‌ها در زمینه آبیاری نوین، سالانه یک میلیون مترمکعب از مصرف آب در بخش کشاورزی کاهش پیدا می‌کند.
وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد رونق بخش کشاورزی در میاندوآب خواهیم بود، افزود: امسال در مجموع به ارزش ۱۰۰ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال  اعتبار به مناسبت هفته دولت در بخش کشاورزی میاندوآب هزینه شده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم زمینه اشتغال فراهم شد.


گازرسانی به ۱۱ روستا و ۲ واحد صنعتی
رییس اداره گاز میاندوآب در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های گازرسانی که به صورت نمادین در روستای «گاومیش‌گلی» برگزار شد، گفت: پروژه گازرسانی به ۱۱ روستای این شهرستان شامل روستاهای تپه‌رش، حیران، قلعه‌کوچک، قلعه‌بزرگ، سوغانچی، احمدآباد، آغبلاغ، جعفرآباد، چلیک، گاومیش‌گلی، خان‌کندی است.
بهرام کاظمی افزود: با گازرسانی به این ۱۱ روستا، یکهزار و ۷۵۹ خانوار این روستاها با جمعیتی بالغ بر هفت هزار و ۶۵۱ نفر از نعمت گاز برخوردار شدند.
وی اضافه کرد: همچنین گازرسانی به یک واحد مرغداری و یک واحد موره آجرپزی نیز به همین مناسبت افتتاح شد.
وی با بیان اینکه در اجرای این طرح‌ها در مجموع ۸۵ هزار و ۲۸۵ متر شبکه‌گذاری اجرا شده است، بیان کرد: ۱۳۸ میلیارد ریال جهت اجرای آنها هزینه شده است.