جلسه کارگروه ویژه پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان میاندواب به ریاست فرماندار برگزار شد

جلسه کارگروه  ویژه پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان میاندواب به ریاست فرماندار برگزار شد
علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب: 🔹 شهرداری فقط در چهارچوب قوانین و ضوابط مجوز ساخت صادر کند و قبل از شروع ساخت و ساز طبقات اضافی پیگیر موضوع شوند. 🔹 روند افزایشی ساخت و سازهای غیرقانونی، تخلفات ساختمانی و تعارض به کاربری های زراعی، باغی و بستر رودخانه ها نگران کننده است. 🔹 تمامی دستگاه های اجرایی عزم جدی برای مکانیابی و تامین زمین برای ساخت مسکن ملی داشته باشند.

شهرداری فقط در چهارچوب قوانین و ضوابط مجوز ساخت صادر کند و قبل از شروع ساخت و ساز طبقات اضافی پیگیر موضوع شوند/ روند افزایشی ساخت و سازهای غیرقانونی، تخلفات ساختمانی و تعارض به کاربری های زراعی، باغی و بستر رودخانه ها نگران کننده است/ تمامی دستگاه های اجرایی عزم جدی برای مکانیابی و تامین زمین برای ساخت مسکن ملی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در این جلسه  با اشاره به اینکه هدف ازبرگزاری جلسه  کارگروه  ویژه پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان، جلوگیری از مشکلات و چالش‌هایی است که آینده توسعه شهری را تهدید می‌کند، افزود: استفاده از قوه قهریه برای جلوگیری از ساخت طبقات اضافی نه تنها مشکل را حل نخواهد کرد بلکه بر مشکلات مردم خواهد افزود، از شهرداری انتظار داریم فقط در چهارچوب قوانین و ضوابط مجوز ساخت صادر کند و قبل از شروع ساخت و ساز طبقات اضافی پیگیر موضوع شود.
وی گفت: روند افزایشی ساخت و سازهای غیرقانونی، تخلفات ساختمانی و تعارض به کاربری های زراعی، باغی و بستر رودخانه ها نگران کننده است، اعضای کارگروه در رسیدگی به تخلفات ساختمانی از همان ابتدای کار ورود پیدا کنند و از عوامل بازدارنده و ابزار قانون استفاده کنند .
علی پیام با ابراز تاسف از تفکیک باغات و مزارع به قطغات کوچک گفت: متاسفانه بسیاری از مردم بدنبال ایجاد تفرجگاه خصوصی هستند که این امر افزایش ساخت و ساز غیرمجاز در مزارع، کوچک شدن باغات و در نتیجه کاهش تولید محصولات کشاورزی  و درآمد پایدار شده است و در مواردی نیز شاهد ساخت و ساز در بستر رودخانه ها نیز هستیم.
بخشداران، شهرداران و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی،جهادکشاورزی در راستای جلوگیری از پیشرفت ساخت و ساز غیرمجاز، نسبت به شناسایی زمین های قابل الحاق به محدوده و بازنگری طرح تفصیلی و هادی در راستای توسعه متوازن شهری و روستایی اقدام و مسیر ساخت و سازهای مجاز را هدایت نموده و عزم جدی برای مکانیابی و تامین زمین برای ساخت مسکن ملی داشته باشند.
خواهان تشکیل کمیته ای با عضویت مسکن و شهرسازی، نظام مهندسی، ثبت اسناد و شهرداری برای حذف بروکراسی اداری و روانسازی ارائه خدمات به مردم در جهت صدور سند مالکیت هستیم.

 شایان ذکر است رصد مناطقی که احتمال ساخت و ساز غیر مجاز در آن وجود دارد ، نظارت مستمر برای مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز و آخرین وضعیت و راهکارهای پیشگیری و مقابله با این معضل از جمله مواردی بود که در جلسه کارگروه مورد بررسی قرار گرفت.