در راستای فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق همایشی با حضور فرماندار، مدیریت امور برق و جمعی از صنعتگران شهرستان میاندوآب برگزار گردید

همایش مدیریت مصرف برق، ویژه مشترکین اداری و صنعتی شهرستان میاندوآب برگزار شد

همایش مدیریت مصرف برق، ویژه مشترکین اداری و صنعتی شهرستان میاندوآب برگزار شد
فرماندار میاندوآب: سرانه مصرف حامل های انرژی در ایران نسبت به جهان، بسیار بالاتر است. دانستن اینکه تولید یک کیلو وات برق هزار دلار هزینه دربردارد اهمیت تدوین برنامه ای جامع و کامل برای ارتقای فرهنگ مصرف و بهینه سازی مصرف برق در صنایع تولیدی و صنعتی را بیشتر نمایان می سازد.

در راستای فرهنگ سازی  مدیریت مصرف برق همایشی با حضور فرماندار، مدیریت امور برق و جمعی از صنعتگران و مسئولین ادارات شهرستان میاندوآب برگزار گردید 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در این همایش با اشاره به اهمیت برگزاری و استقبال از این نوع همایش ها و لزوم فرهنگ سازی در جهت مصرف بهینه حامل های انرژی گفت:  لزوم صرفه جویی در مصرف برق بیشتر در ماههای تیر و مرداد نمود پیدا میکند که برای جبران کمبود فوق هزینه های بسیار سنگینی پرداخت می شود و برای جبران یا باید نیروگاه بسازیم و تولید را بالا ببریم و یا اینکه مصرف را مدیریت کنیم.

فرماندار میاندوآب تصریح کرد: با توجه به سهم بالای بخشهای روشنایی و سرمایشی در مصرف برق ادارات، پیشنهاد می شود دربخش روشنایی داخلی از لامپهای کم مصرف و LED و از پروژکتورهای LED بجای گازی در روشنایی محوطه ها استفاده شود. دربخش سرمایشی نیز از سیستم های هوشمند مرکزی، ترموستات در اتاق ها استفاده شده و خاموش کردن سیستم های سرمایشی درساعات غیر اداری مد نظر قرار گیرد.

 وی در ادامه با اشاره به لزوم ارتقاء فناوری و اصلاح رفتار مصرف کنندگان گفت : سرانه مصرف حامل های انرژی در ایران نسبت به جهان، بسیار بالاتر است. دانستن اینکه تولید یک کیلو وات برق هزار دلار هزینه دربردارد اهمیت تدوین برنامه ای جامع و کامل برای ارتقای فرهنگ مصرف و بهینه سازی مصرف برق در صنایع تولیدی و صنعتی را بیشتر نمایان می سازد.

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان میاندوآب نیز هدف از برگزاری این همایش را بهینه سازی و پیک سایی مصرف برق عنوان کرد و افزود:  : سال گذشته 16 درصد کاهش مصرف برق توسط مشترکین صنعتی، کشاورزی و جایگاه های CNG نسبت به سال 96 داشتیم که علت این صرفه جویی استفاده از مولدهای اضطراری وجابجایی  فعالیتها از ساعات اوج بار به ساعات کم باری بخصوص درماههای تیر ومرداد بود  و در جهت قدردانی از این اقدامات  100میلیون تومان  پاداش برای مشترکین یاد شده اعمال گردید.