جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در محل فرمانداری میاندوآب برگزار شد

جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر و گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در محل فرمانداری میاندوآب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ اولین جلسه ستاد برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور اعضای ستاد راس ساعت 9 صبح روز پنجشنبه مورخ 97/10/6 در سالن جلسات فرمانداری میاندوآب با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد.

ابتدای جلسه سلمان زاده معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری میاندوآب بعنوان رییس جلسه ضمن عرض خیر مقدم و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ارائه دستور کار جلسه با تاکید بر برنامه ریزی هرچه بهتر برای برگزاری چهلمین سالگرد گفت: با توجه به شرایط موجود و فشارهای سیاسی و اقتصادی که غرب بر علیه ایران براه انداخته است چگونگی برگزاری مراسم گرامیداشت دهه فجر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و انتشار اخبار این دهه و نمایش اقتدار ایران و ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور باید مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به برنامه های ستاد و تبیین دستورالعمل اجرایی ستاد خاطر نشان کرد برنامه های پیش بینی شده باید در ابعاد محتوایی و اجرایی برنامه ریزی شود، در همین راستا از مسئولین و اعضای ستاد خواست تا نسبت به تدوین برنامه های پیش بینی شده  و پروژه های قابل افتتاح و گزارش های آماری و مقایسه ای دستاوردها و خدمات چشمگیر سازمان خود در بازه  زمانی چهل ساله نسبت به دوران قبل از انقلاب اقدام و نتیجه را به دبیرخانه ستاد گرامیداشت دهه فجر تحویل دهند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام نجفیان رییس اداره تبلیغات اسلامی میاندوآب ضمن تاکید بر برنامه ریزی اصولی در راستای شناساندن ظرفیت های انقلاب به نسل جوان و ایجاد روحیه شاد و با نشاط در اقشار مختلف گفت: زمان عمل است نه حرف و سخنرانی، عملکرد ما با توجه به تبلیغات رسانه ای دشمن در کمرنگ نمودن دستاوردهای انقلاب و کم کردن حضور مردم در گرامیداشت این ایام، باید عملکردی جهادی  و با نشاط باشد تا مردم را همواره در تمامی صحنه ها پرشور و پرتوان نگه داریم و این انقلاب را که بدست مردم به پیروزی رسیده  با کمک خود مردم حفظ کنیم.

در نهایت پس از اظهار نظر اعضای ستاد و جمع بندی رییس جلسه 17 کمیته ستاد جهت برنامه ریزی برای برگزاری هرچه با شکوهتر این ایام در شهرستان میاندوآب مشخص  و تصمیمات زیر اتخاذ گردید:

ردیف

عنوان کمیته

اداره مسئول

ردیف

عنوان کمیته

اداره مسئول

1

کمیته طرح و برنامه

مسئولیت رییس ستاد

10

کمیته کارگری

تعاون،کار و رفاه اجتماعی

2

کمیته ارتباطات و اطلاع رسانی

روابط عمومی فرمانداری

11

کمیته بسیج

ناحیه مقاومت بسیج سپاه

3

کمیته مساجد و تشکلهای اسلامی

کانون فرهنگی و هنری مساجد

12

کمیته ورزش و جوانان

اداره ورزش و جوانان

4

کمیته ایثارگران

بنیاد شهید و امور ایثارگران

13

کمیته همیاری و تشکلهای مردمی

کمیته امدادامام خمینی(ره)

5

کمیته زنان و خانواده

مسئول اموربانوان فرمانداری

14

کمیته روستایی و عشایری

جهاد کشاورزی

6

کمیته دانشجویی

مرکزآموزش عالی شهیدباکری

15

کمیته  فرهنگی و هنری

ارشاد اسلامی

7

کمیته فرهنگیان و دانش آموزی

آموزش و پرورش

16

کمیته فضاسازی و تزیینات شهری

شهرداری و شورای شهر

8

کمیته کودک و نوجوان

کانون پرورش فکری کودکان

17

کمیته مراسم

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

9

کمیته اصناف

اتاق اصناف

**********************     مصوبات   ***********************

1-به جهت تسریع در تهیه و تکثیر جدول برنامه های تدوینی از سوی دبیرخانه ستاد مقرر شد مسئولین کمیته ها تا آخر وقت اداری روز چهارشنبه مورخ 97/10/27جلسات مربوطه را تشکیل و صورتجلسه با ریز برنامه های پیشنهادی رابه روابط عمومی فرمانداری ارسال نمایند.

2-مقرر گردید کلیه ادارات نسبت به تزئین سردرب اداره با پرچم جمهوری اسلامی ، بنر  و مطالب نوشته شده در ارتباط با دهه مبارک فجر (بصورت پیام) اقدام لازم را معمول دارند.

3-مقرر گردید اتاق اصناف با ابلاغ به کلیه اتحادیه ها در جهت تزئین سردرب مغازه ها اقدام لازم را معمول دارند.

4-در راستای تزئین عمومی شهر مقرر گردید شهرداری ضمن تزئین کلی شهر به ظرفیت تعداد بیلبردهای تبلیغاتی در سطح شهر ، بنر نصب و به ورودیهای شهر توجه بیشتری معمول دارد.

5-مقرر گردید بخشداران محترم بخش های مرحمت آباد، مرکزی  و باروق نیز با برگزاری جلسات مشابه در بخش برنامه های تدوینی را در موعد مقرر به ستاد ارسال و اعلام دارند.

6-مقرر گردید ادارات نسبت به برگزاری نمایشگاه های شهری و روستایی با هدف انعکاس دستاوردها و خدمات چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سطح شهرستان اقدام  کنند.

7-مقرر گردید ادارات در جهت اجرایی  جشنواره ها و مسابقات علمی، قرآنی، فرهنگی و ورزشی در سطح شهرستان با رویکرد گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی در مقاطع مختلف سنی و گروه های اجتماعی اقدامات لازم را معمول دارند.

8-مقرر گردید ادارات افتتاح ها، رونمایی و بهره برداری از پروژه های عمرانی، خدماتی، اجتماعی و فرهنگی در سطح شهرستان و بخصوص در حوزه اشتغالزایی، کارآفرینی و جذب سرمایه گذار و گردشگر را هرچه سریعتر به دفتر فنی و برنامه ریزی فرمانداری اعلام دارند.

9- مقرر گردید ادارات نسبت به تهیه گزارش های آماری و مقایسه ای دستاوردها و خدمات چشمگیر آن سازمان نسبت به دوران قبل از انقلاب اقدام و به دفتر فنی و برنامه ریزی فرمانداری اعلام دارند.

10-مقرر گردید ادارات نسبت به برگزاری نشست خبری با اصحاب رسانه و تدوین و انتشار گزارشهای آماری و مقایسه ای دستاوردها و خدمات چشمگیر ارائه شده نسبت به دوران قبل از انقلاب در سطح شهرستان اقدام نمایند.

11-مقرر گردید ادارات نسبت به برگزاری دیدارهای مردمی و حضور در سطح روستاها بمنظور بررسی و رفع مشکلات و دغدغه های مردم اقدام نمایند.