کارمندان میاندوآبی از مزایای درآمدی منطقه جنگی برخوردار شدند

کارمندان دستگاه های اجرایی به ویژه فرهنگیان شهرستان میاندوآب با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از حق فوق العاده منطقه جنگی برخوردار شدند

فرماندار میاندوآب گفت: کارمندان دستگاه های اجرایی به ویژه فرهنگیان این شهرستان با ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از حق فوق العاده منطقه جنگی برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش میاندوآب به ریاست مهدی قهرمانی فرماندار شهرستان میاندوآب برگزار شد.

فرماندار میاندوآب در این جلسه ضمن تقدیر از خدمات اعضای شورا در سال 97، با اشاره به ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر احتساب میاندوآب به عنوان منطقه عملیاتی، اظهار داشت: ستاد کل نیروهای مسلح پیش از این 10 شهرستان در آذربایجان غربی شامل سردشت، اشنویه و پیرانشهر را منطقه جنگی و مرزی و هفت شهر شامل سلماس، ارومیه، نقده، مهاباد، بوکان، شاهین دژ و تکاب را در تقسیم بندی مناطق امنیتی درگیر در زمان دفاع مقدس اعلام کرده بود.
وی با بیان اینکه میاندوآب در این لیست قرار نگرفته بود، افزود: این شهرستان در دوران جنگ تحمیلی نقش مهمی در دفاع از کشور داشت.
وی افزود: موضوع احتساب میاندوآب به عنوان منطقه عملیاتی توسط استاندار آذربایجان غربی و نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در سطح ملی پیگیری شد و نتیجه داد.
فرماندار میاندوآب گفت: طبق اعلام استانداری آذربایجان غربی احکام کارکنان میاندوآبی صادر شده است و از ابتدای سال 1397 حق و حقوق آنان در قالب معوقه به حسابشان واریز می شود.
قهرمانی با اشاره به اهتمام خیران در احداث مدارس افزود: دستگاه های دولتی و خدمات رسان نیز باید در تکمیل مدارس احداث شده اهتمام ویژه ای داشته باشند تا زمینه حضور هرچه زودتر دانش آموزان فراهم شود.
وی با تاکید بر جدیت در کاهش آسیب های اجتماعی، بیان کرد: نباید به این موضوع بی تفاوت بود و به راحتی از کنار آن عبور کرد و فرهنگ سازی در این راستا بهترین اثر گذاری را دارد.
فرماندار میاندوآب با اشاره به فرهنگ‌ سازی و ارتقای سطح آگاهی مردم در مورد حوادث چهارشنبه سوری، گفت: چند سال پیش این امر به یک چالش و معضل در جامعه تبدیل شده بود ولی اکنون در سایه آموزش و فرهنگ سازی این حوادث به طور چشمگیر کاهش یافته است و حتی خانواده ها نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری از خود نشان داده و مراقب فرزندانشان هستند.
وی بیان کرد: آموزش و پرورش پیش قراول امر فرهنگ سازی است و باید به این رسالت خطیر خود عمل کند.
در خاتمه این جلسه اعضای شورا به ارایه گزارش، پیشنهاد و نظرات خود در راستای فرهنگ سازی و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه پرداختند.