جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میاندوآب برگزار شد.

فرماندار میاندوآب: با برنامه ریزی مناسب و تامین اعتباربرای ایجاد شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی با توجه به آغاز کار مجتمع پتروشیمی میاندوآب در سال آتی وتوسعه صنعت گردشگری با استفاده صحیح از قابلیت هایی همچون سواحل زرینه رود و منطقه نوروزلو، نرخ بیکاری در شهرستان میاندوآب را می توان به حداقل رساند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با حضور حضرتی پر رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

مهدی قهرمانی فرماندار میاندوآب در این جلسه ضمن تقدیر از حضور رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان غربی گفت: میاندوآب یکی از شهرستان های مهم استان است و پتانسیل های خوبی برای توسعه در زمینه های مختلف دارد که استفاده از این ظرفیت ها می تواند زمینه های خوبی برای اشتغال جوانان و ایجاد درآمد پایدار ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه بودجه میاندوآب در سال 92 مبلغ 28 میلیارد تومان بوده است گفت: در سال 97 این مبلغ به 97 میلیارد تومان رسیده است و علی رغم اینکه به لحاظ ظرفیت و استحقاق میاندوآب رقم قابل توجهی نیست ولی روند افزایش اعتبارات قابل قبول یوده است.

مهدی قهرمانی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری میاندوآب نسبت به متوسط استانی گفت: با برنامه ریزی مناسب و تامین اعتباربرای ایجاد شهرک صنایع پایین دستی پتروشیمی با توجه به آغاز کار مجتمع پتروشیمی میاندوآب در سال آتی وتوسعه صنعت گردشگری با استفاده صحیح از قابلیت هایی همچون سواحل زرینه رود و منطقه نوروزلو، نرخ بیکاری در شهرستان میاندوآب را می توان به حداقل رساند.

قهرمانی با اشاره به برخی مسائل و مشکلات شهرستانی، گفت: بهسازی و آسفالت راههای روستایی و شهری، توجه به شبکه فاضلاب شهری، احداث مرکز فوریت های پزشکی، نیاز به کمک های دولتی در اتمام پروژه های مدارس خیرساز و آب و فاضلاب روستایی اشاره کرد و افزود: آسفالت محور باروق – باداملو، تعریض محورهای میاندوآب - تپه رش و میاندوآب – فسندوز از پروژه هایی هستند که هنوز نیمه کاره باقی مانده اند و انتظار داریم با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی خاتمه یابند.

شایان ذکر است در خاتمه جلسه، تعدادی از پروژه های در حال احداث این شهرستان در حوزه های آموزشی، گردشگری، راه و آب و فاضلاب مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.