جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان میاندوآب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب، جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار وبا حضور اعضای شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.
دکتر امیری فرماندار شهرستان میاندوآب در این جلسه با اشاره به اینکه بزرگترین هدف شورای هماهنگی پیشگیری از گرایش افراد به مواد مخدر  و جلوگیری از بروز معضلاتی است که توسط معتادین در اجتماع بوجود می آید گفت: برای دسترسی به این مهم به همیاری تمامی اعضای شورای مبارزه با مود مخدر نیاز است و همه باید در تعامل کامل برای دستیابی به هدف تلاش کنیم .
وی افزود: شرایط اقتصادی نا مناسب و تحریمهای ظالمانه تبدیل به بهانه ای شده که برخی مسئولین عملکرد ضعیف خود را توجیه کنند، با پول و امکانات هر مدیری می تواند کار کند، تدبیر، آینده نگری و بهترین عملکرد با حداقل امکانات لازمه یک مدیر خوب است. اینکه برای توجیه کوتاهی هایمان بگوییم متاسفانه پول نبود، متاسفانه امکانات نبود و متاسفانه ....، این متاسفانه ها جایی در نظام اسلامی ندارند عملکرد باید همچون دوران انقلاب جهادی باشد.
فرماندار میاندوآب با تاکید بر اینکه عدم هماهنگی میان مسئولین و بازدهی را تا حد زیادی کاهش می دهد گفت: مشکلات مالی قابل حل است و با مدیریت و برنامه ریزی صحیح و استفاده از پتانسیل های موجود همچون خیرین می توان عملکرد خوبی ارائه داد.
وی ادامه داد: از بیان مشکلات بدون رودرواسی توسط مسئولین استقبال می کنیم به شرطی که همراه با صداقت و اخلاص باشد، وقتی ببینیم مسئولی با برنامه ریزی کار انجام می دهد قطعاً ما هم حمایت خواهیم کرد اینکه مدام آیه یأس بخوانیم نمی شود، کاری حل نخواهد شد.
ناصر امیری با اشاره به اینکه مشکلات و معضلات ناشی از اعتیاد فقط دامنگیر شخص معتاد و خانواده اش نمی شود گفت: معتاد یک بیمار است که می تواند جامعه را هم بیمار کند لذا رویکرد اجتماعی ما مبارزه با مواد مخدر است می توانیم خیرین را هم وارد عرصه این مبارزه کنیم، ، انسانیت حکم می کند با معتادان برخورد مناسبی داشته باشیم.
لازم به ذکر است برگزاری کارگاه های آموزشی برای مربیان، خانواده ها و دانش آموزان در مدارس و مساجد، تشکیل پرونده های الکترونیک، تجهیز کمپ ها ، کلاس های آشنایی با مواد مخدر و عوارض آن، کلاس های آموزشی ازدواج و آسیب های فضای مجازی و کنترل بیش از پیش محورهای مواصلاتی مهمترین اقدامات شورا در ماه های اخیر بوده است و بنا به دستور فرماندار اعضای شورا اقدامات لازم در جهت فراهم سازی بستر مناسب برای ایجاد کمپ ترک اعتیاد رایگان در شهرستان میاندوآب را انجام خواهند داد.