پایان گازرسانی به روستاها تا پایان دولت دوازدهم/ تلاش در راستای توسعه باید بدون توجه به جناح‌بندی‌ها انجام شود

معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح فاز دوم بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) میاندوآب گفت: گازرسانی به روستاها تا پایان دولت به پایان می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوردر مراسم افتتاح فاز دوم بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) میاندوآب گفت: دولت از هر جناحی بابد در راستای توسعه و تامین نیازهای مردم و زیربناهای لازم تلاش کند.

وی با بیان اینکه امنیت لازمه توسعه است، افزود: یرساخت های بهتر موجب امنیت پایدار می‌شود که مقوله اصلی و لازمه توسعه پایدار است.

جهانگیری با اشاره به اینکه مرزداران ما مردمی هستند که در شهرها و روستاهای مرزی حضور دارند، گفت: مردم و در کنار آن‌ها هم نیروهای مسلح زحمتکش اعم از سپاه، ارتش، ناجا و سربازان گمنام امام زمان(عج) به عنوان حافظان امنیت هستند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: فرهنگ و تمدن اصیل کشور در کنار توسعه و امنیت پایدار نشان می‌دهد که اگر مشکلی وجود دارد بخاطر کم‌کاری مدیران بوده است.

وی افزود: برخلاف تمام فشارها و تهدیدات، اقدامات بسیاری در کشور انجام شده و در سال‌های مختلف با وجود تحریم‌ها و تهدیدات علیه ایران، شاهد روند رشد و توسعه بوده‌ایم.

جهانگیری با بیان اینکه گاهی اوقات ما ناشکری می کنیم، اظهار کرد: چرا باید برای خارج کردن دیگری از صحنه به جان هم بیفتیم و در داخل درگیر باشیم؟

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ما هم اکنون در اوج تحریم‌ها بنزین صادر می‌کنیم و نباید اجازه تفکر غلط مبنی بر اثرگذاری فشارها را بدهیم.

جهانگیری اظهار کرد: در هر زمینه‌ای شاهد پیشرفت و توسعه هستیم، سرمایه فقط نفت و معدن نیست بلکه نیروهای صادق و کاربلد اصلی‌ترین سروایه و دلیل پیشرفت هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید قدر مدیران خود را بدانیم، افزود: باید قدردان مدیران باشیم، اتفاقاتی که در کشور حتی در روستاها در زمینه توسعه و عمران رخ داده بی سابقه است.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه گازرسانی به روستاها تا پایان دولت به پایان می‌رسد؛ گفت: مشکلات آبی در روستاها رفع شده و همچنان در حال اجرای پروژه‌های توسعه محور هستیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه طرح‌های مفید برای مردم در زمینه توسعه باید به پایان برسند، افزود: استدلال‌های مختلف به منظور معطل ماندن درست نیست.

وی اظهار کرد: طرح‌های توسعه محور در غرب کشور با توان در حال اجرا است و تقریبا طرح‌های آبی، خاکی در منطقه به پایان رسیده است.

معاون اول رئیس جمهور به شهر میاندوآب و رودخانه های این شهرستان اشاره کرد و گفت: باید اقداماتی انجام شود که مسیر زرینه رود در داخل شهر میاندوآب بهبود یافته و با کمک وزارت کشور و توسط شهرداری نسبت به اصلاح و بهبود وضعیت این مسیر اقدام شود.

جهانگیری با بیان اینکه در حوزه صنعت باید به چنین مناطقی توجه شده و نسبت به بررسی‌های میدانی اقدام شود، افزود: این منطقه پتانسیل قوی معدنی دارد و باید نسبت به پیگیری و بکارگیری ظرفیت‌های ویژه توجه شود

وی افزود: پروژه پتروشیمی میاندوآب باید به پایان برسد چراکه بعد از اجرای ۹۷ درصد، دیگر معطل ماندن آن مفهومی ندارد.

معاون اول رئیس جمهور اظهار کرد:  در حوزه بیمارستانی و درمان، خدمت رسانی و تامین نیازهای مردم اندازه هزاران سخنرانی اثرگذار است و باید به این سمت حرکت کنیم

جهانگیری تصریح کرد: قدرت اجرایی مدیران قادر به تامین کمبود درآمدها است چراکه مدیر دارای صلاحیت می‌تواند اقدامات خوبی انجام دهد.

وی هم چنین با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و با بیان اینکه در راستای اجرای این طرح ۴۵ هزار تخت بیمارستانی بازسازی و ۲۶ هزار تخت جدید اضافه شد، افزود: طرح پوشش اجباری بیمه درمانی جزو بهترین و موثرترین اقداماتی است که در حوزه درمان اجرا می‌شود و باید قدردان اجرای این طرح باشیم.