ستاد شهرستانی مقابله با کرونا به ریاست فرماندار میاندوآب برگزار شد

واکسیناسیون در شهرستان میاندوآب طبق مصوبات و اولویت بندی ستاد کرونا انجام می شود و پاکبانان در گروه اول جامعه هدف قرار دارند

واکسیناسیون در شهرستان میاندوآب طبق مصوبات و اولویت بندی ستاد کرونا انجام می شود و پاکبانان در گروه اول جامعه هدف قرار دارند
فرماندار میاندوآب در جلسه ستاد شهرستانی کرونا عنوان کرد: واکسیناسیون طبق مصوبات و اولویت بندی ستاد کرونا انجام می شود و پاکبانان در گروه اول جامعه هدف قرار دارند/ انتخابات شوراهای شهر عملکرد شهرداری را تحت تاثیر قرار داده است، وضعیت جمع آوری و دفن پسماند شهری بویژه زباله های بیماران کرونایی غیر قابل قبول است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ حسام شیرازه‌محبت در اولین جلسه مقابله با کرونای این شهرستان در سال جدید با اشاره به کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری شرایط باعث وخیم تر شدن شرایط شده است افزود: عدم توجه به توصیه های بهداشتی باعث شد تا میاندوآب وارد شرایط خطرناکتری از کرونا شود که که تعطیلی دو هفته ای مشاغل گروه های 3 و 4 را بدنبال خواهد داشت.
فرماندار میاندوآب با اشاره به اینکه واکسیناسیون کرونا نیز بایدبراساس اولویت بندی ها و با شفافیت کامل در جامعه هدف پیش رود گفت: پاکبانان مرتبط با بیماران و پسماندهای کرونایی در گروه اول جامعه هدف قرار گرفتند و بزودی واکسن دریافت می کنند.
شیرازه‌محبت در ادامه با گله مندی از عملکرد برخی مسئولان دخیل در امورات شهری و جمع آوری و دفن پسماند و زباله های عفونی بیماران کرونایی گفت: طبق گزارشات دریافتی زباله های بیماران کرونایی بدون هیچ اقدامی جمع آوری و دفن می شوند که میتواند خطرآفرین باشد و چنین احساس می شود که با نزدیک شدن به انتخابات دوره ششم شوراهای شهر، عملکرد شهرداری و شورای شهر در شعار خلاصه می شود ودر عمل حرفی برای گفتن نیست، جمع آوری ضعیف پسماند شهری، نامناسب بودن آسفالت معابر وعدم آذین بندی مناسب شهر در مناسبتهای ملی و مذهبی بویژه جشن نیمه شعبان گواه بر این مدعاست.
 وی در ادامه حضور افراد غیر بومی در شهر و روستاهای تابعه را زنگ خطری برای افزایش میزان ابتلا دانست و افزود: از بخشداران و دهیاران انتظار می رود نظارت و اهتمام ویژه ای نسبت به ورود افراد غیر بومی، برگزاری مراسمات و همچنین دفن بهداشتی زباله های بیماران کرونایی داشته باشند.
وی در خاتمه با بیان اینکه برگزاری مراسمات مذهبی و اقامه نمازهای جماعت و جمعه در ماه مبارک رمضان تابع مصوبات ستاد ملی کرونا خواهد بود از مردم خواست تا با کاهش حضور در تجمعات و پرهیز از سفرهای غیر ضرور به قطع زنجیره انتقال بیماری کمک کنند.
در این جلسه مقرر گردید اقدامات و عملکرد اعضای ستاد و دستگاههای اجرایی و نظارتی شهرستان بطور روزانه به فرمانداری منعکس گردد.