اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان و ذبح قربانی برای سلامتی امام زمان (عج) در شهرستان میاندوآب

آیین قربانی برای سلامتی امام زمان (عج) و اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان، با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان میاندوآب برگزار شد

آیین قربانی برای سلامتی امام زمان (عج) و اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان،  با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان میاندوآب برگزار شد
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب گفت: آیین موسوم به «قربانی برای سلامتی امام زمان (عج) و اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان مددجو» به مناسبت نیمه شعبان سالروز میلاد مهدی موعود با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ سرمست چوپان‌نژاد در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این آیین روز گذشته با همکاری خیران برگزار و 15 راس گاو و گوسفند توسط این نهاد به نیت سلامتی امام زمان (عج) قربانی شد.  

وی با بیان اینکه این طرح برای دهمین سال متوالی در این شهرستان برگزار می شود، افزود: این قربانی ها توسط خیران خریداری و گوشت آن، پس از ذبح در میان نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد در نقاط مختلف شهرستان توزیع شد.  

وی با اشاره به اینکه این قربانی‌ها در شهرهای میاندوآب،   چهاربرج و باروق ذبح شد، بیان کرد: از این تعداد، 10 راس گوسفند و پنج راس دام سنگین بود که با هزینه یک میلیارد و 500 میلیون ریال به این مناسبت در شهر میاندوآب، ذبح شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان همچنین از اهدای 24 سری جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش این نهاد همزمان با سالروز ولادت مهدی موعود (عج) خبر داد و گفت: این تعداد جهیزیه در شهرهای میاندوآب و چهاربرج به نوعروسان نیازمند اهدا شد.

چوپان‌نژاد با بیان اینکه این جهیزیه‌ها از منابع امدادی تامین شده است، اظهار کرد: تلویزیون، یخچال، جاروبرقی،   اجاق‌گاز و لباسشویی از جمله اقلام این جهیزیه ها بود که برای هر کدام 400 میلیون ریال از منابع امدادی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون 175 سری جهیزیه در میاندوآب به نوعروسان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) اهدا شده که از این تعداد، 75 مورد از منابع امدادی برای مددجویان و 100 مورد نیز توسط مراکز نیکوکاری به افراد نیازمند اهدا شده‌ است.

# نظر : 0