پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان میاندوآب برگزار شد

پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با هدف آمادگی دستگاه های اجرایی برای برگزاری رزمایش الی بیت المقدس برگزار شد

پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با هدف آمادگی دستگاه های اجرایی برای برگزاری رزمایش الی بیت المقدس برگزار شد
فرماندار میاندوآب: پسماند مشکل حاد این روزهای شهرستان است، تشویش اذهان عمومی و اظهارات خلاف واقع توسط افرادی که اطلاعات و آگاهی لازم را ندارند موجب تاخیر در موضوع پسماند شده است/ در صورت مکان یابی مناسب توسط شهرداری با جدیت تمام و درچهارچوب قانون برای اخذ مجوز از منابع طبیعی و امور آب اقدام می کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مهدی قهرمانی در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت بیست و هشتم صفر، سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) ، سخنان خود را را با پیش کشیدن بحث محل دفن پسماند شهری آغاز نمود و گفت: پسماند یکی از موضوعات حاد این روزهای شهرستان است و کاری هم با مسئولان گذشته نداریم که چه عملکردی داشته اند ، متاسفانه عده ای هم خارج از وظایف قانونی خود اظهار نظرهایی می کنند که موجب تشویش اذهان عمومی می شود.

 
فرماندار میاندوآب گفت: در روزهای گذشته محل های مختلفی هم بررسی شده است برخی ها مدعی هستند من قهرمانی به دلیل داشتن زمین در نزدیکی سایت تلخاب مخالف این سایت هستم و من صراحتاً اعلام می کنم یک متر مربع هم تا چندین کیلومتری تلخاب زمین ندارم، این شایعات به قصد تشویش اذهان عمومی توسط افراد معلوم الحال منتشر می شود.


قهرمانی ادامه داد: در آینده ای نزدیک از پاره ای مسائل پرده برداری خواهم کرد که مشخص خواهد کرد چه کسانی به مردم برای جلوگیری از  خدمات خط می دهند ، اگر واقعا به دنبال حل مشکلات شهرستان هستیم عمل کنیم و با تحریک مردم و شایعه پراکنی مشکلی حل نخواهد شد.


وی ادامه داد: ما دنبال ایجاد مشکل و حاشیه سازی نیستیم و به شهرداری راهکار پسماند را اعلام کرده ایم و گفته ایم فنس کشی محل جدید دفع پسماند را آغاز کند و پس از ایجاد زیرساخت ها می تواند پسماند را در آن محل به صورت بهداشتی دفن کند و به شورای تامین استان هم برای همکاری در این زمینه نامه نوشته ایم.


قهرمانی با اشاره به افزایش فروشگاههای زنجیره ای در سطح شهر گفت: ما هم واقف هستیم ایجاد فروشگاههای زنجیره ای هر چند برای چند نفری ایجاد اشتغال می کند اما موجب تعطیلی چندین فروشگاه هم می شود ولی موانع قانونی برای محدود کردن این فروشگاهها وجود ندارد.


وی به ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین های کشاورزی هم اشاره کرد و گفت: از جهاد کشاورزی انتظار داریم همان ابتدای کار جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی را بگیرد ، حکم قانونگذار برای این ساخت و سازها تخریب بوده و با پیشگیری از چنین اقداماتی می توان از هدر رفت سرمایه و هزینه جلوگیری کرد.

قهرمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری سومین همایش ترکیبی دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی در روز ۲۴ ماه‌جاری گفت: این همایش مانند همایش ۲ سال قبل از شبکه سه سیما به صورت زنده‌پخش می‌شود و امسال نیز با شکوه‌تر و منجسم‌تر از سال‌های قبل برگزار خواهد شد


فرماندار میاندوآب با انتقاد از مبالغی که اتاق اصناف به صورت برابر از کسبه شهری و روستایی دریافت می کند گفت: باید ساز و کارمناسب با منطقه جغرافیایی که فرد می خواهد کسب و کارخود را ایجاد کند تدوین و بر اساس موقعیت فرد و با رعایت انصاف عوارض دریافت شود.


قهرمانی گفت: کرایه ی مسافر بران مسیرهای روستایی هم باید توسط راهداری نظارت شود چرا که برخی از این افراد خودسرانه کرایه ها را تا دو برابر افزایش داده اند و اینها توجیهی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده، امام‌جمعه میاندوآب نیز در جلسه شورای اداری این شهرستان؛ مسوولان و مدیران را به اخلاق‌مداری و رعایت اصول اخلاقی توصیه کرد و گفت: درست نیست مدیری را که زیاد حرف زده و یا در انظار باشد، مدیر خوبی دانسته و مسوولی را که در اتاقش به فکر کار و تلاش باشد ضعیف بدانیم.

حجت‌الاسلام حمید حسن‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از گسترش فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این شهرستان افزود: ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای شاید برای ۱۰ نفر اشتغال‌زایی ایجاد کند اما فعالیت ۴۰ کسبه را مختل می‌کند.

امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه طرح ایجاد فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کشورهایی اروپایی و حتی ترکیه تجربه شده و اکنون اجازه گسترش این فروشگاه‌ها را نمی‌دهند، افزود: شاید اهداف فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایجاد اشتغال بود ولی در عمل موجب بیکاری شده است.

وی همچنین با اشاره به تولید روزانه ۱۵۰ تن زباله در این شهر از مسوولان خواست تا برای حل یافتن مکانی برای دفت زباله در این شهرستان اقدام موثرتری انجام دهند.

امام‌جمعه میاندوآب با بیان اینکه این موضوع مربوط به امروز و یا چند سال پیش نیست و نباید سیاسی شود تاکید کرد: این معضل به ارث رسیده از گذشته است و اگر ۲۰ سال پیش نسبت به مدیریت اصولی آن اقدام می‌شد اکنون به بحران تبدیل نمی‌شد.

سرهنگ پاسدار پالهنگ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه میاندوآب نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری رزمایش سراسری الی بیت المقدس در این شهرستان، اظهار کرد: این رزمایش همزمان با سراسر کشور و استان، با حضور گردان های بیت المقدس و کوثر در شهرستان میاندوآب برگزار می شود.

سرهنگ پاسدار نورالدین پالهنگ در ادامه با بیان اینکه محرومیت زدایی از مناطق محروم و مردم یاری، سند افتخاری برای سپاه است، افزود: حضور در عرصه سازندگی ومحرومیت‌زدایی، یکی از موضوعاتی است که از همان ابتدا در دستور کار بسیج قرار داشته و در مقطع کنونی نیز در ردیف مهمترین مأموریتهای بسیج وسپاه قرار دارد که در این زمینه نیز توفیق و دستاوردهای فراوانی را داشته است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج میاندوآب تصریح کرد:در این راستا امسال ۲۹ مسکن مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) میاندوآب در مناطق محروم از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی حمزه سید الشهدا(ع) و بسیج سازندگی میاندوآب احداث می شود که ۱۲واحد آن تکمیل و تحویل شده و پنج واحد مسکن مددجویی بهزیستی نیز در دست اجرا است.

پالهنگ اظهار کرد: در کنار این موضوع، ۳۳ سری جهازیه و بسته های لوازم التحریر ، کیف و کفش  نیز برای دانش آموزان تهیه و تحویل شده است.

شایان ذکر است در پنجمین جلسه شورای اداری شهرستان میاندوآب اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی گزارش جامعی از عملکرد سال 98 ارائه نمود و در خاتمه نیزبا اظهار نظر و بیان پیشنهادات و انتقادات حاضرین در رابطه با برنامه های پیش بینی شده برای برگزاری باشکوه مانور الی بیت المقدس در شهرستان میاندوآب،  با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) خاتمه یافت.