فرماندار میاندوآب:

اعضای شورای اسلامی شهر در امورات اجرایی شهرداری دخالت نکنند

اعضای شورای اسلامی شهر در امورات اجرایی شهرداری دخالت نکنند
فرماندار ویژه میاندوآب با تاکید بر رعایت قانون توسط اعضای شورا گفت: اعضای شورای اسلامی شهر نباید در امورات اجرایی شهرداری دخالت کنند.

فرماندار میاندوآب: اعضای شورای اسلامی شهر در امورات اجرایی شهرداری دخالت نکنند

فرماندار ویژه میاندوآب با تاکید بر رعایت قانون توسط اعضای شورا گفت: اعضای شورای اسلامی شهر نباید در امورات اجرایی شهرداری دخالت کنند.

علی پیام در جلسه بررسی تعرفه عوارض شهرداری میاندوآب اظهار کرد: به خاطر اینکه شهرداری با مشکل مواجه نشود، بنده مجبور خواهم شد اعضای شورای شهر را به تخلفات اداری معرفی کنم.
وی با بیان اینکه اگر کاری برای منافع مردم و شهر باشد، کسی بازخواست نخواهد شد، افزود: بازخواست آن زمانی خواهد بود که از بیت‌المال برای منافع غیرعمومی استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه دخالت اعضای شورای شهر در امورات شهرداری نباید موجب شود که ماهم کارهایی انجام دهیم، گفت: گاهی مردم که درصدد پرداخت عوارض شهرداری هستند از پرداخت آن خودداری کرده و عنوان می‌کنند که در بیرون از شهرداری به آنان گفته‌ شده که واریز نکنید چون کاهش می‌یابد. 
وی با بیان اینکه این‌ها باعث می‌شود که مردم رغبتی برای پرداخت عوارض از خود نشان ندهند، گفت: در این صورت شهرداری از نظر درآمدی با مشکل مواجه  می‌شود.
وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر این موارد را مدنظر قرار دهند، افزود: بنده اجازه نخواهم داد که برخی موضوع ها شهر را به بی‌نظمی سوق دهد.
فرماندار ویژه میاندوآب با بیان اینکه باید اقداماتی برای درآمدزایی شهرداری ایجاد شود، اظهار کرد: اجرای طرح پارکبانی در میاندوآب در دفتر فنی استانداری به تصویب رسیده که اجرای آن علاوه بر حل و ساماندهی معضل ترافیک در میاندوآب به درآمدزایی هم منجر خواهد شد. 
وی ادامه داد: باید تهیه طرح تفصیلی شهر و بهسازی بافت فرسوده انجام گیرد.
وی با بیان اینکه اکنون شهرداری با مشکل مالی مواجه است، گفت: باید شورای شهر و شهرداری به مناطق محروم و کم‌برخوردار شهر توجه ویژه داشته باشند و برحسب ارزش منطقه‌ای تعرفه عوارض شهرداری لحاظ شود.
پیام با بیان اینکه ما هم از این اقدام شورای شهر حمایت خواهیم کرد، گفت: برای اداره بهتر شهرداری، باید تعرفه عوارض‌ها که پیشتر به تصویب شورای شهر رسیده بود، اصلاح و براساس ارزش منطقه‌ای محاسبه شود.
وی افزود: اختلاف هایی که در خصوص عوارض شهرداری وجود دارد در این جلسه مورد بررسی قرار می‌گیرد تا شهرداری با روند عادی خود در خصوص کسب درآمد و ارایه خدمات گام بردارد.