گازرسانی به ۳ شهر و ۵۰۰ روستای آذربایجان‌غربی در حال اجراست

گازرسانی به ۳ شهر و ۵۰۰ روستای آذربایجان‌غربی در حال اجراست
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی: در حال حاضر عملیات گازرسانی به سه شهر و ۵۰۰ روستای استان در حال اجراست که با افزوده شدن این تعداد به جمعیت بهره‌مند از گاز طبیعی در استان، از میانگین کشوری پیشی خواهیم گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ علیرضا شیخی شامگاه چهارشنبه در حاشیه ملاقات عمومی با مردم میاندوآب در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: هم‌اکنون از مجموع ۴۵ شهر آذربایجان غربی به ۴۱ شهر گازرسانی شده و عملیات گازرسانی به سه شهر دیگر نیز در حال اجراست.
وی با بیان اینکه مطالعات برای گازرسانی به یک شهر بدون گاز استان نیز در حال انجام است، افزود: با توجه به اینکه در سال‌های گذشته آذربایجان‌غربی به لحاظ گازرسانی به روستاها جزء استان‌های کم‌برخوردار کشور بود، از سال ۱۳۹۲ گازرسانی روستایی شتاب بیشتری گرفت و از ۳۱۳ روستا در ابتدای دولت تدبیر و امید به یک‌هزار و ۲۰۰ روستا در سال‌جاری رسیده است.
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون در ۵۰۰ روستای استان عملیات گازرسانی در حال اجراست، گفت: بسیاری از این روستاها در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی قرار دارند که با همه توان برای حل مشکلات آنان اقدام می‌کنیم.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی از بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری و حدود ۹۳ درصدی جمعیت روستایی میاندوآب از نعمت گاز خبر داد و افزود: این شهرستان جزء مناطق برخوردار به لحاظ گازرسانی در استان و کشور است.
شیخی با بیان اینکه امکان لقب دادن استان سبز به آذربایجان‌غربی غیرممکن است، گفت: برخی روستاها در این استان وجود دارد که گازرسانی به آنها امکان نداشته و حتی صرفه اقتصادی ندارد.