فرماندار میاندوآّب به همراه جمعی از اعضای ستاد مدیریت بحران و دفتر فنی و برنامه ریزی، ضمن بازدید از مسیل ها، سیل بندها و روستاهای حاشیه سیمینه رود دستورات لازم جهت مقابله با هرگونه خطر احتمالی صادر نمود.

بازدید میدانی فرماندار میاندوآب از مسیل ها، سیل بندها و زمین های زراعی حاشیه سیمینه رود

بازدید میدانی فرماندار میاندوآب از مسیل ها، سیل بندها و زمین های زراعی حاشیه سیمینه رود
فرماندار میاندوآب : به مردم این شهرستان به ویژه اهالی ساکن در روستاهای پایین دست دو رودخانه زرینه رود و سیمینه رود این اطمینان را می دهیم که هیچ گونه نگرانی از بابت جاری شدن سیل و تهدید زندگی آنان وجود ندارد؛ با وجود این از اتراق یا حضور در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ مهدی قهرمانی در این بازدید ضمن تاکید بر کنترل لحظه به لحظه میزان آب رودخانه های منطقه سیل بند نوروزلو و سد شهید کاظمی و اطلاع رسانی به موقع گفت: در حال حاضرمیزان آب رودخانه های زرینه رود و سیمینه رود تحت کنترل می باشد، زرینه رود نیز گنجایش دوبرابر میزان فعلی را دارد و هیچگونه نگرانی از بابت سیل در حاشیه زرینه رود وجود ندارد.

وی افزود: با توجه به بارش های اخیر لیلان چای میاندوآب نیز پس از بیست سال حیا و موجب حیرت و خوشحالی مردم این شهرستان شده است.

وی هم چنین با تکذیب اخبار منتشره در شبکه های اجتماعی مبنی بر آبگرفتگی راهها و زمین های روستایی این شهرستان، اظهار کرد: مردم تنها اخبار را از مراجع رسمی، صدا و سیما و دستگاه های متولی از جمله فرمانداری، امور منابع آب و ستاد بحران پیگیری کنند.

قهرمانی با اشاره به اینکه زرینه رود میاندوآب ظرفیت تحمل دو برابر سیلاب فعلی را دارد، گفت: هم اکنون دبی آب ۴۳۰ مترمکعب بر ثانیه است که می توانیم آن را تا ۸۵۰ مترمکعب بر ثانیه نیز افزایش دهیم و هیچگونه مشکلی هم نداشته باشیم.

فرماندار میاندوآب افزود:  به مردم این شهرستان به ویژه اهالی ساکن در روستاهای پایین دست دو رودخانه زرینه رود و سیمینه رود این اطمینان را می دهیم که هیچ گونه نگرانی از بابت جاری شدن سیل و تهدید زندگی آنان وجود ندارد؛ با وجود این از اتراق یا حضور در حاشیه رودخانه ها اجتناب کنند.