پرداخت 500 فقره وام ازدواج و فرزندآوری تاپایان دی ماه

ستاد خانواده، جمعیت و فرزندآوری شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و دستورکار بررسی نحوه اجرای طرح های تشویقی دولت در زمینه ازدواج و فرزندآوری تشکیل جلسه داد

ستاد خانواده، جمعیت و فرزندآوری شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار  و دستورکار بررسی نحوه اجرای طرح های تشویقی دولت در زمینه ازدواج و فرزندآوری تشکیل جلسه داد
آنچه که در جلسه ستاد خانواده، جمعیت و فرزندآوری شهرستان میاندوآب مطرح شد؛ 🔴فرماندار میاندوآب:ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ایرانی اسلامی و جلوگیری ازانتشار فرهنگ غربی تقویت شود. 🔴سرپرست شعبه مرکزی بانک ملی: آندسته از جوانانی که تا پایان سال 1400 نسبت به تشکیل پرونده برای دریافت وام ازدواج در شعب بانک ملی اقدام نموده اند و ثبت نوبت کرده اند برای دریافت تسهیلات به شعب مراجعه کنند.

علی پیام، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب:

ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ایرانی اسلامی و جلوگیری ازانتشار فرهنگ غربی  تقویت شود/ مدیران ادارات و بانکها با جدیت در جهت اجرای طرح های تشویقی دولت در حوزه ازدواج و فرزندآوری تلاش کنند/ بانکهای شهرستان هرگونه کمبود اعتبار در اعطای تسهیلات تشویقی را برای رفع کمبودها گزارش دهند


به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ علی پیام در ستاد خانواده، جمعیت و فرزندآوری با اشاره به طبعات جبران ناپذیر انتشار فرهنگ غربی گفت: تحکیم بنیان خانواده یکی از ارکان اصلی در اسلام است که همواره ائمه اطهار نیز بدان اشاره نموده اند.


وی با اشاره به اغتشاشات اخیرافزود: حضور قشر جوان در اغتشاشات بیانگر اینست که در زمینه ترویج و آموزش فرهنگ غنی ایرانی اسلامی درست عمل نشده است، انتظار داریم دستگاه های فرهنگی و بویژه آموزش و پرورش، دانشگاه ها، جامعه روحانیت، ائمه جمعه و جماعت شهرستان در آگاه سازی جوانان و ترویج ازدواج آسان و جلوگیری از صرف هزینه های هنگفت عمل نمایند.


علی پیام با اشاره به طرح های حمایتی و تشویقی دولت سیزدهم در حمایت از اشتغال و ازدواج جوانان گفت: اختصاص زمینهای 200 متری به خانواده های دارای بیش از 2 فرزند برای ساخت مسکن، اعطای تسهیلات 20 تا 100 میلیونی فرزند آوری و تسهیلات 150 میلیونی ازدواج تنها بخشی از حمایتهای دولت از جوانان کشور است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب افزود: میاندوآب در اعطای تسهیلات ازدواج نسبت به دیگر شهرستانها خوب عمل کرده است ولی انتظار ما بیش از اینهاست و بانکها موظف هستند در اسرع وقت نسبت به پرداخت وام اقدام نموده و در صورت کمبود اعتبار گزارش دهند تا تمهیدات لازم برای تامین اعتبار اندیشیده شود، کوتاهی در این زمینه توجیه پذیر نیست و با هرگونه کم کاری بانکها برخورد قانونی خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت تکریم ارباب رجوع گفت: از مدیران دستگاه های اجرایی انتظار داریم در مقابل درخواست های ناممکن و حتی غیر قانونی خویشتن داری نشان دهند، اگر در نظام مقدس جمهوری اسلامی قبول مسئولیت کرده ایم باید امانت دار آن باشیم، چه بسا رفتار نادرست مدیران باعث ایجاد ناهنجاری  های اجتماعی شده و نارضایتی مردم را بهمراه داشته باشد.

علی پیام با تاکید بر رویکرد دولت سیزدهم در مدیریت جهادی و خدمت بی منت به مردم اظهار کرد: شبکه های معاند درتلاشند تا با بزرگنمایی مشکلات مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین کنند، گزارش صحیح اقدامات دولت و عملکرد دستگاه های اجرایی به مردم باید بر اساس واقعیت بوده و در کنار این اقدامات، علت کمبودها نیز بیان شود تا وحدت میان دولت ملت همچنان پایدار بماند.


در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی و بانکها به ارائه گزارش پرداختند که نکته قابل توجه این گزارشات، پرداخت بیش از 2300 فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری بود که معاون استاندار و فرماندار ویژه میاندوآب این آمار را قابل قبول دانست ولی بر افزایش این آمار تاکید نمود.


سرپرست شعبه مرکزی بانک ملی میاندوآب نیز در این جلسه با اشاره به اینکه تا کنون یکهزار نفر در شعبات بانک ملی میاندوآب  برای دریافت تسهیلات ازدواج تشکیل پرونده داده اند گفت: در مهرماه سال جاری 132مورد وام ازدواج پرداخت شده است و 250 نفر دیگر نیز نهایتا تا 10 روز دیگر این تسهیلات را دریافت خواهند نمود.

وی افزود: آندسته از جوانانی که تا پایان سال 1400 نسبت به تشکیل پرونده برای دریافت وام ازدواج در شعب بانک ملی اقدام نموده اند و ثبت نوبت کرده اند برای دریافت تسهیلات به شعب مراجعه کنند، اعتبارات لازم تامین شده است و تاپایان دی ماه سال جاری 500 فقره وام ازدواج و فرزندآوری پرداخت خواهد شد.


نماینده بانک صادرات نیز از اعطای 395 فقره وام ازدواج، 52 فقره تسهیلات فرزند آوری و 25 فقره وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در سال جاری خبر داد.