مسوولان باید همواره خود را پاسخگوی رسانه بدانند

ریشه بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از وجود فاصله بین مردم و مسوولان بوده و رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پلی ارتباطی این فاصله را از بین ببرند.

ریشه بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از وجود فاصله بین مردم و مسوولان بوده و رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پلی ارتباطی این فاصله را از بین ببرند.
سرپرست فرمانداری میاندوآب گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در هدایت افکار عمومی جامعه ایفا می‌کنند و مسوولان طبق قانون باید همواره خود را پاسخگوی رسانه در مورد مسایل مختلف بدانند، صنعت گردشگری میاندوآب با وجود داشتن پتانسیل‌های بسیار، هنوز مغفول مانده و نیاز است به خوبی معرفی شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ حسام شیرازه‌محبت در دیدار با رییس خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد اظهار داشت: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه ما ناشی از وجود فاصله بین مردم و مسوولان بوده در حالی که رسانه‌ها می‌توانند به عنوان پلی ارتباطی این فاصله را از بین ببرند.

وی اضافه کرد: بسیاری از مدیران از مزایای تعامل با رسانه‌ها در زمینه پیشبرد اهداف سازمان خود آگاه نیستند که لازم است مدیران ارتباط سازنده، هدفمند و موثری با رسانه‌ها داشته باشند.

سرپرست فرمانداری میاندوآب با بیان اینکه مسوولان و بدنه دستگاه‌های اجرایی باید با شفافیت فعالیت‌های خود را ارایه کنند و در قبال اصحاب رسانه نقدپذیر و پاسخگو باشند، افزود: هرقدر پاسخگویی مسوولان در برابر خبرنگاران به عنوان رکن اساسی حلقه ارتباط مردم و دستگاه‌های اجرایی بیشتر باشد، همراهی ملت با دولت و اقتدار نظام اسلامی بیشتر افزایش می‌یابد.

شیرازه محبت با اشاره به اهمیت حضور ایرنا در هدایت فضای رسانه‌ای جامعه به عنوان یه رسانه مادر و مهم ادامه داد: نقش‌آفرینی رسانه‌هایی مانند ایرنا نباید تحت‌الشعاع فضای مجازی قرار گیرد و باید پررنگ‌تر شود.

صنعت گردشگری میاندوآب با وجود داشتن پتانسیل‌های بسیار، هنوز مغفول مانده و نیاز است به خوبی معرفی شودوی با اشاره به بخشی از مشکلات این شهرستان در حوزه‌های مختلف گفت: صنعت گردشگری میاندوآب با وجود داشتن پتانسیل‌های بسیار هنوز مغفول مانده و حتی رسانه‌ها نیز در زمینه شناسایی قابلیت‌های گردشگری این شهرستان خوب عمل نکرده‌اند.

"شیرازه‌محبت" افزود: میاندوآب در زمینه راه‌های دسترسی مشکلات زیادی دارد و یکی از جاده‌های این شهرستان به نام جاده "سرچم" حدود ۳۰ سال از شروع عملیات احداث آن سپری شده، اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

وی اظهار داشت: این شهرستان یکی از قطب‌های تولید محصولات کشاورزی به شمار می‌رود اما با توجه به مشکل آب و کمک به احیای دریاچه ارومیه بخش کشاورزی میاندوآب نیاز به بازنگری دارد و روش‌های آبیاری و حتی نوع محصولات نیز باید تغییر کند.

سرپرست فرمانداری میاندوآب گفت: در سال‌های قبل، در طول شبانه‌روز آب از طریق کانال‌ها به سر مزارع می‌رسید و به همین خاطر کشاورزان این منطقه محصولات آب‌بری مانند چغندرقند و صیفی‌جات را کشت می‌کردند اما اکنون تنها چند ساعت آب در اختیار کشاورزان قرار دارد.

وی با انتقاد از "طرح نکاشت" که مدتی قبل برای کمک به احیای دریاچه ارومیه اجرا می‌شد، افزود: در صورت ادامه اجرای این طرح بسیاری از روستاییان به حاشیه شهرها مهاجرت کرده و به اشتغال کاذب مشغول می‌شوند که این طرح باید به طرح "به کاشت" تغییر پیدا کند.

"شیرازه‌محبت" اضافه کرد: در شهرستان‌های همجوار باغداران به جای غرس نهال‌های با نیاز آبی ، به ایجاد تاکستان که نیاز آبی کمی دارد، روی آورده اند و اگر این رغبت در بین باغداران میاندوآبی نیز ایجاد شود، بخشی از مشکل آبی شهرستان برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: شهرک صنعتی میاندوآب با بیش از ۹۰ واحد فعال و نیمه فعال یکی دیگر از پتانسیل‌های خوب این شهرستان است که برخی تولیدات آن به کشورهای مانند پاکستان و چین هم صادر می‌شود.

رییس خبرگزاری ایرنا دفتر مهاباد نیز در این دیدار گفت: برخی از مدیران تعامل خوبی با رسانه‌ها ندارند و این امر به خاطر این است که مدیران رسانه را از جنس خود نمی‌دانند و یا از نقد گریزان هستند

منوچهر صمدی اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نقش مهم و موثری در شفاف‌سازی و اعتمادسازی در میان اقشار مختلف جامعه تاکنون ایفا کرده و توانسته است با عملکرد حرفه‌ای خود و با شفاف‌سازی و اعتمادسازی در جامعه در مسیر افزایش سرمایه‌های اجتماعی در کشور حرکت ‌کند

وی با اشاره به اینکه خبرگزاری ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی از همکاری و تعامل با دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم استقبال می‌کند، افزود: این خبرگزاری با برگزاری میزگردهای خبری و بررسی مشکلات منطقه با حضور کارشناسان زمینه را برای یافتن راهکارهای علمی و کاربردی فراهم کرده است.

وی با اشاره به اهمیت شهرستان میاندوآب ادامه داد: این خبرگزاری مصمم است با همکاری فرمانداری و مدیران ادارات این شهرستان در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری، طبیعی و تاریخی و ظرفیت‌های غنی این شهرستان در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی، اقتصادی و فرهنگی و هنری اقدام کند.