جلسه کارگروه مبارزه با آسیب های اجتماعی شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار با محوریت پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و دستور کار ارائه گزارش عملکرد آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، اداره زندان و روسای دانشگاههای میاندوآب برگزار شد

جلسه کارگروه مبارزه با آسیب های اجتماعی شهرستان میاندوآب برگزار شد

جلسه کارگروه مبارزه با آسیب های اجتماعی شهرستان میاندوآب برگزار شد
فرماندار میاندوآب: آگاهی دادن به خانواده ها از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلا به اعتیاد است /در جاهایی که سطح سواد پایین تر است خطر گرفتاری به مواد افیونی بیشتر است بر همین اساس آگاه سازی و پیشگیری مهمترین اقدام شورای مبارزه با مواد مخدر است/کسانی که بسوی مواد مخدر کشیده می شوند از عواقب آن آگاه نیستند، عرضه کنندگان این مواد نیز تنها بدنبال سود بیشتر هستند، باتوجه به گستردگی منطقه و پراکندگی روستاها باید اهتمام جدی تری به روستاها داشته باشیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ فرماندار میاندوآب در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر گفت: آگاهی دادن به خانواده ها از مهمترین عوامل پیشگیری از ابتلا به اعتیاد است

مهدی قهرمانی افزود: از ظرفیت مساجد، مراکز و خانه های بهداشت روستایی و دیگر محافل برای برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی برای آشنایی مردم با مضرات و عواقب استفاده از مواد مخدراستفاده کنیم.

وی بیان کرد: آمار نشان می دهد گرایش به مواد مخدر در سطح روستاها رو به افزایش است و حتی در برخی از مراسم های جشن و عروسی با افتخار تمام شرایط مصرف مواد را مهیا می سازند غافل از اینکه اولین آسیب به جوانان و نوجوانان خانواده خواهد رسید لذا در زمینه آگاه سازی خانوارهای روستایی تلاش بیشتری باید انجام شود.

قهرمانی ادامه داد: کسانی که بسوی مواد مخدر کشیده می شوند از عواقب آن آگاه نیستند، عرضه کنندگان این مواد نیز تنها بدنبال سود بیشتر هستند، باتوجه به گستردگی منطقه و پراکندگی روستاها باید اهتمام جدی تری به روستاها داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در جاهایی که سطح سواد پایین تر است خطر گرفتاری به مواد افیونی بیشتر است بر همین اساس آگاه سازی و پیشگیری مهمترین اقدام شورای مبارزه با مواد مخدر است.

وی گفت: قشر دانشجو به مرحله ای از شعور رسیده که مضرات و عواقب مصرف مواد مخدر را درک نماید لذا طرح مسائل و راهکارهای صاحب نظران و انتقال آن به مدارس راهکار خوبی بوده و از آموزش و پرورش انتظار میرود این مهم را عملی سازد.

همچنین فرمانده انتظامی میاندوآب نیز در این جلسه اظهار کرد: در بین ۲ جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان در راستای مبارزه با سوداگران مرگ تعداد ۱۶ طرح مبارزه با مواد مخدر در زمینه کنترل محورهای مواصلاتی و ارتقا امنیت اجتماعی و پاکسازی اجرا شده است.

سرهنگ حسن شیخ نژاد افزود: در این راستا با اقدامات انجام گرفته، ۱۶ کیلو و ۳۵۰گرم انواع مواد مخدر در شهرستان میاندوآب کشف و تعداد ۴۱ نفر در راستای مبارزه با مواد مخدر دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامی میاندوآب افزود: برپایی کلاس آموزش پیشگیری همگانی در مدارس و…. از جمله اقداماتی بوده که در یک ماه گذشته و در طول سال در شهرستان میاندوآب به مرحله اجرا در می آیند.

وی با اشاره به دستگیری ۱۱۷ نفر معتاد متجاهر در این مدت گفت: در زمینه مبارزه با مواد مخدر هشت دستگاه خودرو و موتور سیکلت نیز توقیف شده است.