نخستین جلسه شورای عشایر شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با حضور مدیر کل امور عشایر استان، نمایندگان عشایر و جمعی از مسئولین ذیربط با هدف بررسی مشکلات وساماندهی بیشتر امور عشایر تشکیل شد

برگزاری نخستین جلسه شورای عشایر شهرستان میاندوآب

برگزاری نخستین جلسه شورای عشایر شهرستان میاندوآب
فرماندار میاندوآب: با توجه به آغاز فصل کوچ عشایر به ییلاق های منطقه، اقدامات لازم در جهت تامین آرد، سوخت و آب آشامیدنی عشایر در دستور کار شورای عشایر شهرستان قرار گیرد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ فرماندار میاندوآب در نخستین جلسه شورای عشایر میاندوآب در اولین جلسه شورای عشایر با اشاره به به نقش مهم عشایر در تامین محصولات دامی شهرستان گفت: اگر بدرستی از جامعه عشایری حمایت نکنیم امنیت غذایی خود را به مخاطره انداخته ایم .
مهدی قهرمانی با بیان اینکه در راستای ارتقا قابلیت تولید و سلامت غذایی و امنیت غذایی گام جدی با حمایت و تامین مایحتاج عشایر برداشته می شود افزود: با توجه به آغاز فصل کوچ عشایر به ییلاق های منطقه تامین آرد مورد نیاز عشایر از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا از اداره غله شهرستان انتظار میرود در جهت تامین و تخصیص سهمیه عشایردر اسرع وقت اقدام نماید.
فرماندار میاندوآب اشاره ای نیز به تامین سوخت و آب آشامیدنی مورد نیاز عشایر اشاره کرد و افزود:  استفاده از آبگرمکن و پکیج های خورشیدی برای تامین روشنایی، استحمام، کاهش مصرف سوخت های فسیلی و مشکلات حمل ونقل آن طرح هایی هستند که در جهت رفاه حال عشایر منطقه اجرا خواهند شد.

وی افزود: خطوط انتقال آب آشامیدنی نیز با هماهنگی آب و فاضلاب روستایی، امور عشایر  و دهیاران روستاهای مسیر در حال احداث می باشد.

فرماندار میاندوآب در ادامه با اشاره به بودجه های در نظر گرفته شده، ازمحل ارزش افزوده تصریح کرد: در سال 97 پانصد میلیون ریال از محل ارزش افزوده به امور عشایر شهرستان پرداخت شده و تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا طرح های مورد نظر را که از این محل تامین بودجه خواهند شد را به مرحله اجرا برسانیم وبا محقق شدن این مهم، گامی بزرگ در حل مشکلات عشایر این شهرستان برداشته خواهد شد.

وی با اشاره به انتقال دام توسط برخی افراد سودجو گفت: برای جلوگیری از سرقت و قاچاق دام در پوشش عشایر و حفظ امنیت دام های عشایر منطقه در انتقال به ییلاق ها طرح پلاک گذاری دامها در جهت کنترل دقیق آمار ورود و خروج دام اجرا خواهد شد .