انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

انتشار اطلاعیه شماره یک کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا
کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا بر اساس بند یک مصوبات نود و پنجمین جلسه ستاد مبنی بر اجرای "طرح مدیریت هوشمند" بیماری بر بستر سامانه امید اطلاعیه شماره یک خود را صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، متن اطلاعیه بدین شرح است:
اطلاعیه شماره 1 کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا

بیست و یک ماه از همراهی و مشارکت متعهدانه و دلسوزانه شما هموطنان عزیز در مقابله با بیماری همه گیر کرونا سپری شده است. ناشناخته بودن، رفتارهای غیر قابل پیش بینی و ظهور گونه های مختلف، نبود دارو و درمان موثر و ایجاد فضای توام با نگرانی، روزها، هفته ها و ماه های همراه با بیم و امید را در کشور رقم زد.

یکی از راهبردهای اساسی در کنار اقدامات درمانی، اعمال محدودیت ها و مداخلات حاکمیتی بود، که شرایط عادی زندگی را با تغییر مواجه و فعالیت های روزمره ی اجتماعی، اقتصادی، آموزشی، فرهنگی  و ... تحت تاثیر آن قرار گرفت.
بحمدالله با اهتمام تمام ارکان نظام و اعضای ستاد ملی، امروز شاهد موفقیتهای مهم در کشور هستیم که با ایثار، گذشت و فداکاری کادر بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با این بیماری و همچنین همت والای فرزندان سختکوش این سرزمین و همراهی شما مردم شریف این توفیقات به دست آمده است.

 در این راستا متناسب با شرایط موضوع ایجاد تحول در مدیریت بیماری از سوی ریاست محترم جمهوری در دستور کار قرار که در قالب "طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید "اجرایی می گردد. این طرح تلاش دارد، تا فراهم نمودن بسترهای لازم امکان "همزیستی با کرونا" را به همراه کاهش ریسک ابتلاء بیماری برای عموم مردم عزیزمان فراهم آورد.

بر این اساس تلاش شده که برای کاهش محدودیت ها اقدامات جدی صورت پذیرد به نحوی که امکان فعالیت و تردد اقشار مختلف مردم و صنوف در بستر ایمن تر میسر و هر گونه محدودیت صرفاً برای مبتلایان عملیاتی تا سلامت اکثریت مردم به خاطر بی اطلاعی اقلیت در مخاطره قرار نگیرد.

در اطلاعیه های بعدی مطالب تکمیلی به استحضار هموطنان گرامی خواهد رسید.