جلسه قرارگاه شهید سلیمانی مبارزه با ویروس منحوس کرونا در فرمانداری شهرستان میاندوآب برگزار شد

جلسه قرارگاه شهید سلیمانی مبارزه با ویروس منحوس کرونا در فرمانداری شهرستان میاندوآب برگزار شد
قطع زنجیره کرونا نیازمند تلاش و همکاری همگانی است و در این راستا خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد کاهش بستری ها و فوتی ها هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ حسام شیرازه‌محبت در جلسه مقابله با کرونای میاندوآب با قدردانی از مردم و اصناف در همراهی و همکاری در رعایت محدودیت‌های اعلام شده، اظهار داشت: کسب این رتبه در رعایت محدودیت‌هایی شامل تردد شبانه، تعطیلی واحدهای مشمول محدودیت‌ها (گروه ۲، سه و چهار ) و رعایت پروتکل‌های بهداشتی است که نشان از شعور اجتماعی قابل تحسین مردم این شهرستان دارد.
فرماندار میاندوآب‌ با اشاره به اینکه ۹۸ درصد اصناف این شهرستان فعالیت خود را تعطیل کرده‌اند، گفت: در بحث رعایت موارد بهداشتی ۹۲ درصد و ترددهای شبانه ۹۰ درصد محدودیت‌ها رعایت شده است که نتیجه آن کاهش ابتلایان و فوتی‌ها براثر کرونا در این شهرستان است.

۶۳  دستگاه خودرو در ورودی‌های شهر جریمه یک میلیون تومانی شده‌اند

شیرازه‌محبت همچنین با قدردانی از دستگاه‌های متولی در اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا در میاندوآب بیان کرد: از زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی ۶۳  دستگاه خودرو در ورودی‌های شهر جریمه یک میلیون تومانی شده‌اند و به تعداد زیادی نیز تذکر داده شده‌ و مسیر کمربندی هم برای گذر این قبیل خودروها در نظر گرفته شده ولی در صورت تردد در داخل شهر با آنها برخورد می‌شود.


وی با بیان اشاره به راه‌اندازی قرارگاه "شهید سلیمانی" برای مبارزه با ویروس کرونا،در این شهرستان، اظهار داشت: با اجرای این طرح که محله محور است افراد مبتلا ناچار نخواهند شد که برای خرید از خانه بیرون بیایند بلکه توسط نیروهای داوطلب این نیاز آنان رفع خواهد شد و با این شیوه تردد آنان در شهر کاهش می‌یابد.


وی بیان کرد: همچنین با رصد علایم مبتلایان، آنان از مراجعه به بیمارستان ترس نخواهند داشت چرا که یکی از معضل‌ها در بحث کرونا خود درمانی است و این در حالیست که این ویروس هنوز داروی خاصی نداشته و اجماع کلی هم در دنیا در موضوع درمان آن وجود ندارد و با خوددرمانی هم نه تنها بهبودی حاصل نمی‌شود بلکه به سایر قسمت‌های بدن نیز آسیب می‌رسد.


شیرازه‌محبت با بیان اینکه کشف راه‌های درمان یک بیماری ساده سال‌ها وقت می‌برد، افزود: در بحث پیچیده کرونا نیز با اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی افراد داوطلب با فرهنگ‌سازی و اعتمادسازی، مبتلایان را ملزم به مراجعه به بیمارستان در ظاهر شدن علایم خواهند کرد تا با درمان موثر از مرگ و میر ناشی از بیماری کووید- ۱۹ کاسته شود.


وی با تاکید بر حفظ سلامتی مردم، اضافه کرد: یکی از آیتم‌های قدرت یک کشور جمعیت آن است و باید در برابر این ویروس از شهروندان که سرمایه اجتماعی و آینده این شهرستان هستند محافظت شود.


وی همچنین با تاکید بر اینکه مراجعه به موقع به مراکز درمانی یکی از راه‌های پیشگیری از کروناست، گفت: در اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی، ساماندهی و بکارگیری جوانان و سمن‌ها توسط اداره ورزش و جوانان که متولی اصلی است با همکاری ناحیه مقاومت بسیج شهرستان پیگیری شود.

 

بخشداران، دهیاران را به توجیه اهالی روستاها در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ملزم کنند
وی با بیان اینکه بخشداران هم دهیاران را به توجیه اهالی روستاها در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ملزم کنند، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و رسانه‌ها نیز با همکاری یکدیگر در راستای افزایش حساسیت‌ها در برابر کرونا تلاش کنند تا از سوی مردم عادی‌انگاری نشود که در این صورت باز هم شاهد افزایش تعداد مبتلایان و به مراتب افزایش موارد مرگ و میر خواهیم بود.


"شیرازه محبت" با اشاره به وظیفه و رسالت خبرنگاران در فرهنگ‌سازی در این زمینه تاکید کرد: آیین شب‌ یلدا باید امسال به گونه متفاوتی برگزار شود و مردم در خانه‌های خود این شب را برگزار کنند تا شیب و روند نزولی کنونی آمار مبتلایان و موارد فوتی حفظ شود.
وی همچنین با انتقاد از فعالیت مخفیانه برخی از اصناف که با کرکره‌های نصفه فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: باید از سوی اتاق اصناف و اداره صنعت،معدن و تجارت با این اصناف برخورد شود.

توزیع کالاهای اساسی باید در مناطق حاشیه‌نشین و کمتر برخوردار شهر تمرکز شود 
وی همچنین با قدردانی از اداره صمت در توزیع کالاهای اساسی نیز گفت: باید در این راستا نیز به مناطق حاشیه‌نشین و کمتر برخوردار شهر تمرکز شود تا اقلام اساسی که در این مناطق که مشکلات اقتصادی در آنجا حادتر است، توزیع شود.