معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در استان اجرا می شود/ فعالیت واحدهای صنفی استان مستلزم دریافت کد شناسایی از سامانه امید است

طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا در استان اجرا می شود/ فعالیت واحدهای صنفی استان مستلزم دریافت کد شناسایی از سامانه امید است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: واحدهای صنفی و خدماتی در استان برای فعالیت باید کد شناسایی مخصوص را از سامانه امید یا همان سامانه مدیریت هوشمند بیماری همه گیر، دریافت کنند و در این صورت مجاز به فعالیت خواهند بود.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی ، علی مصطفوی در جلسه بررسی سامانه مدیریت هوشمند مبارزه با بیماری کرونا  به روند تشدید نظارت ها بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تزریق واکسن اشاره کرد و افزود: از سوی ستاد ملی مقابله با کرونای کشور سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین به عنوان پایلوت برای اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا انتخاب شده اند .


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بخشهایی از مدیریت هوشمند بیماری کرونا ، ادامه داد: اجازه صدور بلیط برای افراد خواهان استفاده‌ از حمل و نقل برون شهری، نیازمند واکسینه شدن فرد است و در غیر این صورت افرادی که واکسن دریافت نکردند باید تست کرونا دهند و فعالیت های واحد های حمل و نقل‌ نیز به شرط رعایت فاصله گذاری با ظرفیت‌ مناسب انجام می‌شود.

مصطفوی اضافه کرد: در دستگاه‌های اجرایی نیز کارمندان موظف هستند هر 2 دُز واکسن را دریافت کنند و کارمندانی که واکسینه نشده‌اند هر 15 روز یکبار باید تست کرونا دهند.


وی با تاکید بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم گفت:  مسئولان ذیربط نیز بر این امر توجه ویژه داشته باشند که در این زمینه در آذربایجان غربی 24 دستگاه اجرایی نظارت دارند.

وی همچنین از رسانه های و بویژه صدا و سیما خواست تا ابعاد مختلف اجرای این طرح را برای مردم اطلاع رسانی کنند.