سیستم گرمایشی مدارس شهرستان میاندوآب استاندارد سازی می شود

جلسه بررسی مشکلات مدارس در حال احداث میاندوآب با حضور مدیرکل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات مدارس در حال احداث میاندوآب با حضور مدیرکل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی  برگزار شد
فرماندار میاندوآب: افتتاح مدارس مشروط به رعایت موارد ایمنی برای تامین امنیت دانش آموزان از جمله حفاظ ایمنی در حاشیه کانالهای انتقال آب در روستاهای مجاور با شبکه انتقال آب کشاورزی، نصب پل عابر پیاده و سرعت گیر در جاده های نزدیک به مدارس و... خواهد بود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ جلسه بررسی مشکلات مدارس در حال احداث میاندوآب با حضور مدیرکل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی، فرماندار، اعضای مجمع خیران مدرسه ساز و مدیر آموزش و پرورش شهرستان میاندوآب و نماینده مجلس برگزار شد.

مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب در این جلسه با تقدیر از خیرین مدرسه ساز شهرستان میاندوآب گفت: تکریم و حمایت از خیران وظیفه همه مسئولان است و همه مسئولان وظیفه دارند تا خیران و افرادی که اموال و دارایی خود را در راه خیر و مردم هزینه می کنند را تکریم کنند چراکه خیران در هر زمینه‌ای به ویژه مدرسه سازی تمام دارایی و داشته‌های خود را در طبق اخلاص گذاشته اند و مسئولان وظیفه دارند با حمایت خود زمینه دلگرمی آنان و سایر افرادی که درصدد انجام کار های خیر هستند را فراهم کنند.

وی افزود: احداث مدارسی را که سهم خیران در آنها به پایان رسیده، در جلسه‌ای با دعوت از مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان و اعضای مجمع خیران مدرسه ساز و مسؤولان آموزش و پرورش شهرستان بررسی و پیگیری خواهیم کرد تا با تخصیص بودجه از محل اعتبارات شهرستانی و استانی این گونه مدارس نیمه تمام تکمیل شود.

فرماندار میاندوآب با اشاره به شرایط جغرافیایی شهرستان به علت تعدد کانالهایانتقال آب کشاورزی و جاده های روستایی گفت:  کلنگزنی برخی از مدارس بدون اخذ مجوزهای قانونی و درنظر گرفتن آینده پروژه  و امنیت دانش آموزان انجام می شود بنابراین قبل از کلنگزنی مدارس باید تمامی استعلامات لازم در چهارچوب قانون اخذ شود و پس از پایان ساخت  نیز افتتاح مدارس مشروط  به رعایت موارد ایمنی برای تامین امنیت دانش آموزان از جمله حفاظ ایمنی در حاشیه کانالهای انتقال آب در روستاهای مجاور با شبکه انتقال آب کشاورزی، نصب پل عابر پیاده و سرعت گیر در جاده های نزدیک به مدارس و... خواهد بود.

مدیرکل توسعه، نوسازی و تجهیز مدارس آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاکید بر حفظ امنیت جانی دانش آموزان درمدارس گفت: حدود ۳۹۲ کلاس درس این شهرستان تخریبی است و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد.

وی افزود: در سطح استان سیستم گرمایشی ۶ هزار و ۲۸۲ کلاس درس از طریق بخاری های نفتی تامین می شود که سهم میاندوآب ۳۷۲ کلاس درس است و در سال ۹۸، استانداردسازی این مدارس در دستور کار قرار دارد.