دیدار صمیمی جمعی از خانواده های شاهد، ایثارگران، آزادگان و جانبازان با مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب

دیدار صمیمی جمعی از خانواده های شاهد، ایثارگران، آزادگان و جانبازان با مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب
جمعی از خانواده های شاهد، ایثارگران، آزادگان و جانبازان ضمن دیدار و گفتگو با مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ جمعی از خانواده های شاهد، ایثارگران، آزادگان و جانبازان ضمن دیدار و گفتگو با مهدی قهرمانی فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب مسائل و مشکلات خود را بیان کردند.
در ابتدای جلسه حاج اروج ابراهیمی پدر شهید والا مقام ودود ابراهیمی یکی از فرماندهان گردانهای عملیاتی سپاه میاندوآب ضمن تبریک انتصاب مهندس قهرمانی به عنوان فرماندار ویژه و نماینده عالی دولت در شهرستان میاندوآب گفت: قهرمانی فرزند این منطقه و برادر شهید است، از اینکه شخصی از خانواده شهدا فرماندار شهرستانی می شود که از جنس مردم و بومی منطقه است بسیار خرسندیم و اطمینان داریم که اقدامات خوبی در راه توسعه و آبادانی شهر و رفاه حال مردم منطقه و بویژه فرزندان شاهد  انجام خواهد داد.
در ادامه جلسه حاج حسن فاخر جانباز 70درصد به نمایندگی از جانبازان شهرستان میاندوآب انتصاب مهندس قهرمانی را به عنوان فرماندار میاندوآب تبریک گفت و افزود: انتظاراتی که از آقای قهرمانی خواهیم داشت بیش از فرمانداران قبلی خواهد بود چراکه قهرمانی بومی و فرزند این منطقه است و بیشتر از مسئولین قبلی به مشکلات و شرایط منطقه اشرافیت دارد.
نماینده جانبازان با اشاره به  اینکه جانبازان دین خود را به نظام، انقلاب و مردم ادا کرده اند افزود: عدم مناسب‌سازی اماکن، کمبود امکانات مختص معلولان و مهیا نبودن بستر مناسب برای حضور این افراد از قبیل وسایل نقلیه عمومی مناسب‌سازی شده سبب شده تا مشکلات زیادی گریبانگیر جانبازان در سطح شهر شود، علیرغم اینکه اقداماتی در زمینه مناسب سازی و تسهیل در عبور و مرور جانبازان و معلولین انجام شده ولی باید گفت هنوزنواقصی در وروردی برخی ادارات شهرستان و مراکز خماتی و پزشکی وجود دارد که امیدواریم با همت حضرتعالی در اسرع وقت مناسب سازی شود.
فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حضور گرم و صمیمی خانواده های شاهد و ایثارگر گفت: امروز جامعه اسلامی و همه کسانی که در آن با آسایش و آرامش زندگی می کنند، مرهون خون پاک هزاران شهید و جانبازی است که در دفاع از ارزش های اسلامی که از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به ما ارث رسیده است، جانفشانی کردند.
وی افزود: تلاش همه ما در جهت خدمت به بازماندگان خانواده شهدا و خدمت به جانبازان و آزادگان و ایثارگران وظیفه اخلاقی، عرفی و دینی و البته کمترین کار ممکن است.
قهرمانی افزود: مشکلاتی که خانواده های شهدا و ایثارگران تحمل کرده اند و با آن دست بگریبانند واقعا سخت وغیرقابل تصور است وبه هیچ عنوان قابل قیاس با مادیات نیست، اینکه فرزندی پدر خود را از دست بدهد یا پدر و مادری شاهد پرپر شدن فرزندش باشد و حتی تصور اینکه در جبهه های جنگ تحمیلی چه اتفاقی رخداده که نام و یاد شهیدانمان همواره زینت بخش محافل و جلسات شده برای نسل امروزی بخوبی قابل درک نیست.
وی تصریح کرد: رسیدگی به خانواده های شهدا و توجه به مطالبات ایثارگران را نه به عنوان وظیفه، بلکه به عنوان تکلیف می دانیم و از حق و حقوق این بزرگواران دفاع خواهیم کرد و بر این باور هستیم کسی که حتی یک ساعت در جبهه های حق علیه باطل خدمت کرده است برای ما مقدس و قابل تقدیر است، کسی که عازم جبهه می شد دنبال حقوق و مزایا نبود، فکر و اعتقاد تمامی رزمندگان این بود که حتی یک نفر هم از نفرات دشمن کم شود باز غنیمت است و جان شیرین در راه وطن هیچ ارزشی ندارد.
در ادامه این دیدار فرماندار میاندوآب ضمن ارج نهادن به مقام شامخ خانواده های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس شهدا را سربازان همیشه زنده تاریخ نامید و افزود: بنده نیازمند همفکری و مساعدت شما بزرگواران هستم و اعلام می کنم به هیچ جریان و حزبی وابسته نیستم، خدمت به مردم از هر حزب و طیفی که باشند از اصول سیاستهای کلی نظام است، تمامی مسئولین موظف هستند در چهارچوب قانون عمل کنند. بنده در هر دولتی که خدمت کنم ، خدمتگذار نظام و مردم خواهم بود، شاید خط مشی دولت ها متفاوت باشد ولی اصل کلیت و سیاست های نظام جمهوری اسلامی است.  
فرماندار میاندوآب در خاتمه این دیدار، برقراری نظام شایسته سالاری وبرچیدن فضای ریا و تزویر، توسعه عمرانی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان و رعایت حقوق شهروندی را از اهداف کاری خود برشمرد و افزود: فلسفه وجودی تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی مردم هستند و اگر رضایت و حمایت مردم نباشد وجود این ادارات  مفهومی ندارد.