حضور مدیران شهرستان میاندوآب در کلاس اخلاق نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی

جلسه درس اخلاق مدیران شهرستان میاندوآب با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد

جلسه درس اخلاق مدیران شهرستان میاندوآب با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام‌جمعه ارومیه با بیان اینکه مسوولان اداره‌ها باید به نماز اول وقت اهمیت دهند، گفت: موضوع نماز به عنوان نماد ارتباط با خدا، باید در محیط اداری و شهری ترویج پیدا کند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی عصر روز شنبه در جلسه اخلاق مدیران میاندوآب با تاکید بر اهمیت نماز و زکات، اظهار داشت: در قرآن کریم نسبت به این ۲ فریضه مهم سفارش زیادی شده است چرا که نماز نماد راه ارتباط بندگان با خدا و زکات نیز راه ارتباط انسان‌ها با یکدیگر است.
وی با بیان اینکه دین اسلام، همه‌جانبه و جمعی محور است و هیچ کار شخصی در آن معنی و مفهوم ندارد، افزود: دین اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه و دستورالعمل دارد و خداوند متعال با آن عظمت به انسان اجازه داده که از طریق نماز با وی ارتباط برقرار کند.
وی با بیان اینکه نماز در برخی اداره‌های این استان ضعیف برپا می‌شود، اضافه کرد: در روایات و احادیث زیادی به نماز و ادای آن در اول وقت توصیه شده است و این امر مهم در سرلوحه کار مسوولان نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه برای به‌جا آوردن نماز توصیه فراوانی شده است افزود: نماز مانند کارهای روزانه که انسان همواره به خود یادآوری می‌کند باید مدنظر قرار گرفته و در اولین فرصت به جا آورده شود.
وی با بیان اینکه نماز گناهان را از جسم انسان جدا می‌سازد، افزود: مسوولان اجازه ندهند که نماز در اداره‌ها مظلوم واقع شود بلکه برای ترویج اقامه آن در اداره‌های خود تمام تلاش‌شان را به‌کار گیرند.
حجت‌الاسلام قریشی با بیان اینکه مسوولان به عنوان نخستین افراد در برپایی نماز جماعت در اداره‌ها پیش قدم باشند، گفت: نماز بهترین اعمال بوده و برپایی آن تاثیرگذارتر از برخی کارهای فرهنگی است.
وی در ادامه با اشاره به موضوع اخلاق، اظهار داشت: همه انسان‌ها بدون استثنا به موعظه و نصیحت نیاز دارند و جلسات درس اخلاق نیز در این راستا اقدام مهمی است که باید قدر داشته شود.
وی با اشاره به اهمیت ایمان و عمل‌صالح در قرآن کریم گفت: برخلاف دنیا که انسان‌ها با مقام و اموال شناخته می‌شوند و غنی و یا فقیر بودن بر اساس مادیات است ولی در آخرت تنها ایمان و عمل‌صالح به درد انسان می‌خورد و پست، مقام دنیوی و سنجش فقیر و غنی بر اساس این ۲ عامل است.
وی با بیان اینکه مردم و مسوولان این را در نظر داشته‌ باشند که تنها ایمان و عمل‌صالح در آخرت به درد انسان می‌خورد، گفت: مسوولان باید چند روزی که فرصت مسوولیت در اختیار آنهاست، در مسیر ایمان و عمل‌ صالح برای خدمت به مردم تلاش کنند.
امام‌جمعه میاندوآب نیز در این جلسه اظهار داشت: در این شهرستان جلسات اخلاق در مدیریت از یک سال گذشته به طور منظم و به میزبانی هر اداره برگزار می‌شود.