دیدار دکتر سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با استاندار آذربایجان غربی

دیدار دکتر سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی با استاندار آذربایجان غربی
دکتر سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در سفر به استان آذربایجان غربی با مقام عالی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در این دیدار با قدردانی از سفر دکتر سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به استان آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف گفت: استان آذربایجان غربی یکی از استانهای ثروتمند کشور و سرشار از نعمت های خدادادی است که تاکنون بهره لازم از این نعمت ها برای جهش توسعه و آبادانی استان استفاده نشده است .

معتمدیان در ادامه سخنان خود آذربایجان غربی را یکی از مهمترین و استراتژیک ترین استانهای کشور معرفی کرد و افزود: موقعیت منحصر به فرد جغرافیایی و همسایه بودن با سه کشور، وجود بیشترین پایانه های مرزی ، آب و خاک مناسب و معادن غنی و کشاورزی حاصلخیز موجب شده آذربایجان غربی به عنوان یکی از استانهای بی نظیر کشور تبدیل شود.

وی با اشاره به ظرفیت منطقه آزاد تجاری ماکو به یکی از بزرگترین مناطق آزاد کشور برای افزایش صادرات اظهار داشت: روانسازی فعالیت های گمرکی و رفع موانع موجود در روند صادرات باید جزو اولویت های پایانه های مرزی و گمرکات و بویژه منطقه آزاد تجاری ماکو قرار گیرد.
وی همچنین با اشاره به تصویب لکه های منطقه ویژه ارومیه سرو در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، خواستار تسریع در روند اجرای زیرساختها در این منطقه شد.

دکتر سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در این دیدار بر ایجاد تعامل مطلوب بین سازمان های مناطق آزاد با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تاکید کرد و گفت: خیلی از موضوعات مطروحه در چارچوب اختیارات و حیطه عملکرد مناطق آزاد نیست، بخشی از مشکلات ناشی از عدم اجرای ماده 65 در مناطق آزاد است؛ در حالیکه مناطق آزاد می توانند با ارائه برخی مشوق ها در توسعه اقتصادی کشور نقش پررنگ تری داشته باشند.

گفتن است، دکتر سعید محمد در پاسخ به دعوت استاندار آذربایجان غربی به استان سفر کرده است و در مدت حضور در استان از ظرفیت منطقه آزاد تجاری ماکو و مناطق ویژه آذربایجان غربی بازدید می کند.