استاندار آذربایجان غربی در راس هیئتی متشکل از معاونین و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان به شهرستان میاندوآب سفر کرد

سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان میاندوآب

سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان میاندوآب
استاندار آذربایجان غربی در راس هیئتی متشکل از معاونین و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سفری با برنامه های فشرده به شهرستان میاندوآب ضمن افتتاح یک مدرسه 10کلاسه و کارخانه تولید قطعات جلوبندی خودرو و بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی با مردم بخش مرحمت آباد نیز دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ استاندار آذربایجان غربی در راس هیئتی متشکل از معاونین و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان در سفری با برنامه های فشرده به شهرستان میاندوآب ضمن افتتاح یک مدرسه 10کلاسه و کارخانه تولید قطعات جلوبندی خودرو و بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی با مردم بخش مرحمت آباد نیز دیدار کرد.

ادای احترام به مقام شامخ شهدای شهرستان میاندوآب، افتتاح مدرسه 10کلاسه روستای سرچنار، افتتاح کارخانه تولید قطعات جلوبندی خودرو، بازدید از پروژه ساحل سازی زرینه رود، بال دوم بیمارستان فاطمه زهرا(س)، بازدید و بررسی مشکلات و موانع تولید واحدهای تولیدی صنعتی شهرک صنعتی، بازدید از مجتمع پتروشیمی، دیدار با اهالی روستای بکتاش و بخش مرحمت آباد، دیدار با خانواده جانباز و شرکت در شورای اداری و توسعه شهرستان میاندوآب برنامه های فشرده سفر یکروزه مقام عالی استان به شهرستان میاندوآب بود.

محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در جلسه شورای دارای میاندوآب اظهار داشت: ردیف اعتباری احداث جاده میاندوآب به سرچم و میاندوآب به تکاب و شاهین دژ از مصوبه های این سفر به شمار می رود که در سال جاری هزینه خواهد شد.

وی اضافه کرد: اختصاص این میزان اعتبار به آذربایجان غربی می تواند نقش مهمی در رونق تولید و ایجاد کسب و کار در این استان داشته باشد.

وی افزود: امسال با توجه به نامگذاری سال به عنوان «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، باید این امر در دستور کار قرار گیرد و اگر به رونق تولید توجه نشود، معیشت و زندگی مردم تحت تاثیر قرار می گیرد.

شهریاری با بیان اینکه با برداشتن موانع تولید و احداث زیرساخت توسعه می توان برای رونق تولید گام برداشت، افزود: در این راستا امروز سه واحد صنعتی راکد در شهرستان میاندوآب به تولید برمی گردد.

وی ابراز امیدواری کرد روند بازگشت واحدهای صنعتی راکد و غیرفعال به خط تولید در دیگر شهرک های صنعتی استان نیز محقق شود.

مقام عالی استان در ادامه سفر خود به شهرستان میاندوآب و پس از شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان و افتتاح یک طرح آموزشی در روستای سرچنار به بیمارستان در دست ساخت این شهر رفت و از مراحل احداث آن بازدید کرد.

تاکنون برای احداث این بیمارستان 140 میلیارد ریال هزینه شده است ودر هفته سلامت امسال به بهره برداری می رسد.

بال دوم بیمارستان فاطمه زهرا(س) در سه طبقه و در 10 هزار مترمربع احداث می شود، اضافه کرد: فاز جدید و در حال ساخت این بیمارستان دارای 100 تخت، 6 اتاق عمل و چهار بخش مغز و اعصاب، جراحی زنان و 2 بخش بستری است.

میاندوآب دارای 2 بیمارستان است که با افتتاح فاز دوم این بیمارستان ها تعداد تخت های بیمارستانی در این شهرستان به 400 تخت افزایش می یابد.

بهره برداری از واحد تولید قطعات خودرو در شهرک صنعتی میاندوآب با حضور «محمدمهدی شهریاری» استاندار آذربایجان غربی یکی دیگر از برنامه های سفر بود که اجرا شد.

فرماندار میاندوآب در آیین افتتاح این واحد تولیدی اظهار داشت: این کارخانه قابلیت تولید 80 نوع قطعه جلوبندی خودرو را دارد و برای راه اندازی آن در مجموع 50 میلیارد ریال هزینه شد.

مهدی قهرمانی افزود: با راه اندازی این واحد زمینه اشتغال برای 25 نفر به صورت مستقیم در این شهرستان فراهم شد.

استاندار آذربایجان غربی در سفر به میاندوآب همچنین از طرح توسعه فرش افشار در شهرک صنعتی این شهرستان نیز بازدید کرد.

مدیر فروش کارخانه فرش افشار میاندوآب هم در حاشیه این بازدید گفت: با اجرای طرح توسعه این کارخانه که با 200 میلیارد ریال هزینه در حال اجراست، برای 250 نفر اشتغال ایجاد می شود.

رحیم بکتاش افزود: با بهره برداری از این فاز امکان تولید فرش هایی با کیفیت بسیار بالاتر در این واحد تولیدی فراهم می شود.

وی اضافه کرد: هم اکنون این واحد تولیدی در سه شیفت کاری فعالیت کرده و ماهیانه چهار هزار تخته فرش 12 متری تولید و روانه بازار مصرف می کند.

استاندار آذربایجان غربی از مجتمع پتروشیمی میاندوآب نیز دیدن کرد

مجتمع پتروشیمی میاندوآب در سال 1383 به عنوان یکی از طرح های ملی دولت در منطقه کلنگ زنی شد و در همان سال نیز زمین مورد نیاز برای اجرای طرح تامین و دیوارکشی شد اما به حالت راکد ماند.

مجتمع پتروشیمی میاندوآب معروف به واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت تولید 175 هزار تن با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال در مسیر جاده میاندوآب - میانه (محور سرچم)در حال ساخت است.

مدیرعامل مجتمع پتروشیمی میاندوآب در این بازدید گفت: این مجتمع هم اکنون بیش از ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در نیمه دوم امسال به بهره برداری می رسد.

احد مهدوی افزود: بهره برداری از این مجتمع در چند مرحله صورت می گیرد و پس از بهره برداری و تست های مورد نیاز به طور کامل وارد مرحله تولید نهایی می شود.

بازدید از روند بازسازی کارخانه تولید روغن موتور میاندوآب که حدود 10 سال قبل غیرفعال شد، از دیگر طرح های مورد بازدید شهریاری؛ استاندار آذربایجان غربی، مسوولان استانی و شهرستانی در شهرک صنعتی میاندوآب بود.

رییس هیات مدیره کارخانه تولید روغن موتور (سهند زرین شیمی) میاندوآب در این آیین گفت: برای بازسازی این واحد 100 میلیارد ریال هزینه شده و در صورت بهره برداری سالیانه 20 هزار تُن روغن موتور، پنج تن گریس و پنج تُن واسکازین را تولید و روانه بازار مصرف می کند.

در ادامه این سفر کاروان مسوولان استانی و شهرستانی به ریاست محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی میهمان مردم شهر چهاربرج در بخش مرحمت آباد میاندوآب بودند.

استاندار آذربایجان غربی در جمع پرشور اهالی بخش مرحمت آباد گفت:

برجام هفت قطعنامه شورای امنیت علیه ایران را باطل کرد، توافقنامه برجام یکی از موفقیت های مهم ایران در عرصه بین الملل بود که با آن هفت قطعنامه شورای امنیت علیه کشورمان باطل شد.

محمدمهدی شهریاری عصر روز پنجشنبه در جمع مردم شهر چهاربرج میاندوآب اظهار داشت: دشمنان تمام توان خود را برای ضربه زدن به ایران اسلامی به کار گرفته بودند و می خواستند که اقتصاد کشور را تضیف کنند.

وی با بیان اینکه برجام یکی از مهمترین اقدامات دولت تدبیر و امید به شمار می رود، اضافه کرد: در این دوران بسیاری از کشورهای خارجی برای سرمایه گذاری در ایران تلاش کردند و کشور پیشرفت های بسیار خوبی داشت.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به خروج آمریکا از برجام نیز گفت: بخش مهمی از وضعیت کنونی موجود به مساله خروج آمریکا از برجام بر می گردد.

وی اضافه کرد: هم اکنون درآمدهای دولت به دلیل کاهش صادرات نفت، تقلیل چشمگیری پیدا کرده است اما به طور قطع با اتحاد، هماهنگی و همسویی می ‌توان مشکلات را برطرف کرد.

شهریاری بیان کرد: دشمنان درصدد بودند که انقلاب اسلامی جشن 40 سالگی خود را نبیند اما با تلاش و همراهی مردم با نظام جمهوری اسلامی، دشمنان ناکام و مایوس شدند.

وی در خصوص مطالبه مردم چهاربرج برای تبدیل این شهر به شهرستان، افزود: این درخواست به وزارت کشور ارایه می شود تا تصمیم لازم در این زمینه اخذ شود.

وی در خصوص سایر مطالبه های مردم این شهر نیز گفت: اعتبارات لازم برای پروژه های راهسازی و کشاورزی این شهر نیز به فرمانداری ابلاغ می شود.

گفتنی است در پایان این دیدار اهالی شهر چهاربرج طوماری را مبنی بر تبدیل شدن این شهر به شهرستان تقدیم استاندار آذربایجان غربی کردند.

آخرین برنامه سفر استاندار آذربایجان غربی به شهرستان میاندوآب عیادت از جانباز 70 درصد میاندوآبی بود.

وی در سفر یکروزه به میاندوآب به مناسبت روز جانباز با «انوش رشیدی» جانباز 70 درصد دوران دفاع مقدس این شهرستان دیدار و از وی دلجویی کرد.

انوش رشیدی سال 1368 در منطقه عملیاتی گیلان غرب و بر اثر انفجار مین از ناحیه 2 چشم و سر و صورت به درجه رفیع جانبازی نایل آمد.