سفر معاون وزیر راه به میاندوآب

خیر‌اله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و‌توسعه‌ راه‌های کشور در سفر به میاندوآب‌ به همراه فرماندار این شهرستان از محور سرچم- میاندوآب‌ و کمربندی شمال‌غرب این شهرستان بازدید کرد

خیر‌اله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و‌توسعه‌ راه‌های کشور در سفر به میاندوآب‌ به همراه  فرماندار این شهرستان از محور سرچم- میاندوآب‌ و کمربندی شمال‌غرب این شهرستان بازدید کرد
خیر‌اله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و‌توسعه‌ راه‌های کشور در سفر به میاندوآب از پایان مسیر گشایی و آغاز تردد در محور میاندوآب-میانه-سرچم تا پایان امسال خبر داد

خیر‌اله خادمی، معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و‌توسعه‌ راه‌های کشور در سفر به میاندوآب‌ به همراه عیسی‌زاده؛ نماینده مردم در مجلس و شیرازه‌محبت؛ فرماندار این شهرستان از محور سرچم- میاندوآب‌ و کمربندی شمال‌غرب این شهرستان بازدید کرد.

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت راه، ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: محور  محدوده بین میاندوآب به میانه حدود ۱۴۴ کیلومتر هست که پیشرفت فیزیکی آن ۸۰ درصد بوده و ۳۲ کیلومتر از این محور باقی مانده است.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛  خیراله خادمی در حاشیه سفر به میاندوآب در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: یکی از محورهای مهم به عنوان کریدور شرقی-غربی در شمال غربی کشور، محوری است که میاندوآب را به سمت میانه  و شمال کشور متصل می کند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: این محور در محدوده بین میاندوآب به میانه حدود ۱۴۴ کیلومتر هست که پیشرفت فیزیکی آن ۸۰ درصد بوده و ۳۲ کیلومتر از این محور باقی مانده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای اتمام ۱۲ کیلومتر از این محور تا پایان امسال، افزود:طبق برنامه ریزی  ۲۰ کیلومتر باقیمانده نیز سال ۱۴۰۰ به اتمام می رسد و این محور جدید ارتباطی آذربایجان غربی را از طریق میاندوآب به آزادراه تبریز به تهران و در نهایت ادامه به سمت استان های شمالی کشور متصل می کند.
خادمی با بیان اینکه کاهش فاصله تا مرکز کشور و همچنین کاهش تصادفات جاده‌ای از جمله نتایج مثبت احداث این جاده است، تصریح کرد: با بهره برداری از محور تحولی در توسعه اقتصادی منطقه ایجاد خواهد شد و زمینه رونق اقتصادی در بخش های روستایی و معدنی نیز می تواند فراهم شود.
مدیرعامل شرکت راه، ساخت‌ و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به بازدید از کنار گذر شمالغربی میاندوآب نیز اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی این کنارگذر چهار خطه که طول آن ۱۱/۵ کیلومتر است نزدیک به ۶۵ درصد بوده و امیدواریم بتوانیم برای باقی‌مانده محور در روزهای آینده برآورد که نزدیک به ۱۱۰ میلیارد تومان می شود، مناقصه برگزار و بتوانیم با یک اولویت‌بندی از این کنارگذر هم در سال ۱۴۰۰ بهره برداری کنیم.
وی با بیان اینکه این کنارگذر بخشی از کریدور شمال به جنوب بوده و در محدوده شهرستان میاندوآب در تلافی ترافیک بین شهری و ترافیک برون شهری مواجه هستیم، افزود: بهره‌برداری از این کنارگذر چهار خطه می تواند به عنوان بخشی از شبکه بزرگراهی و همچنین آزادراهی استفاده شده و از میزان ترافیک شهری میاندوآب نیز بکاهد.

شیرازه محبت، فرماندار ویژه شهرستان میاندوآب نیز در این بازدید از محور میاندوآب سرچم به عنوان محور حیاتی منطقه یاد کرد و افزود: با آغاز تردد در بخش هایی از این محور شاهد مهاجرت معکوس روستاییان هستیم، این مهاجرت نه تنها باعث رونق روستاها و کشاورزی منطقه شده است بلکه موجب افزایش تولید و اشتغال در سطح روستاهای منطقه نیز گردیده است با پایان احداث این مسیر دسترسی کشاورزان منطقه به مرکز کشور و به طبع آن عرضه تولیدات کشاورزان منطقه نیز در شهرهای مختلف کشور افزایش خواهد یافت که این خود نمونه بارز جهش تولید و افزایش اشتغال خواهد بود.