جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان میاندوآب برگزار شد

جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان میاندوآب برگزار شد
جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه با محوریت پیگیری مصوبات قبلی و ارائه عملکرد اخیرکارگروه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛جلسه کارگروه سلامت و  امنیت غذایی شهرستان میاندوآب به ریاست فرماندار و با حضور اعضای کارگروه با محوریت پیگیری مصوبات قبلی و ارائه عملکرد اخیرکارگروه برگزار شد.
قهرمانی فرماندار میاندوآب در این جلسه با اشاره به اینکه  تامین امنیت غذایی شهروندان از مهمترین اولویت ها در حوزه سلامت بوده و پرداختن به مباحث سلامت و امنیت غذایی جامعه بسیار مهم و ارزشمند است گفت: انسان تا زمانیکه دو نعمت سلامتی و امنیت را از دست نداده قدر و ارزش آن را نمی داند، موضوع سلامت و ضرورت ارتقاء سطح سلامت جامعه مستلزم فرهنگ سازی، عملکرد خوب دستگاه های مرتبط با حوزه سلامت ومشارکت کلیه آحاد و طبقات جامعه است.
وی با اشاره به مصوبات قبلی کارگروه در مورد تامین آب شرب ایستگاه راه آهن میاندوآب و راهکارهای ارائه شده افزود: ایستگاه راه آهن یک ظرفیت خوب برای شهرستان است و باید برای احیای این مکان و حل مشکلات موجود راهکارهای خوب و کارشناسی شده ارائه شود، عدم استفاده یا پلمپ چنین مکان هایی به علت نداشتن آب شرب توجیه پذیر نیست لذا تمام تلاش خود در جهت تامین اعتبار و رفع موانع موجود در زمینه آبرسانی به این محل را باید بکاربگیریم تا این مکان را برای استفاده مسافران آماده کنیم.
فرماندار میاندوآب با تاکید بر اینکه بازرسان باید بطور مستمر و دقیق بربازار نظارت داشته باشند تصریح کرد: در گزارشات ارائه شده 21 مورد تخلف و هزاران مورد بازرسی از فروشگاه های عرضه مواد غذایی ذکر شده است ولی نتیجه و خروجی این بازرسی ها و رسیدگی به تخلفات چه بوده است؟ آیا اقدام عملی در زمینه رفع تخلفات، انجام گرفته است؟
وی گفت: برخورد سطحی و ضعیف با تخلفات و عدم رسیدگی مناسب به شکایت شهروندان، شرایط را برای تخلفات بیشتر فراهم می سازد، فروش مواد غذایی مختلف و عدم رعایت شرایط نگهداری و فروش این مواد از سوی فروشندگان زمینه ساز بیماری و تهدید سلامت شهروندان خواهد بود، بر همین اساس از بازرسان و ناظرین انتظار می رود کلی نگر باشند و حساسیت بیشتری در این مورد داشته باشند.