اصناف با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا و ثبت‌نام در سامانه http://salamat.gov.ir اجازه فعالیت دارند

دوازدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا به ریاست مهدی قهرمانی، فرماندار شهرستان میاندوآب برگزار شد

دوازدهمین جلسه ستاد شهرستانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا به ریاست مهدی قهرمانی، فرماندار شهرستان میاندوآب برگزار شد
اصناف میاندوآب برای ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت تا ۲۸ فروردین فرصت دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ دوازدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان میاندوآب در سال 99 به ریاست فرماندار و با محوریت نظارت بر بازار و ترافیک شهری برگزار شد.

فرماندار میاندوآب در این جلسه با اشاره به عدم رعایت  پروتکل‌های بهداشتی از سوی برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در این شهرستان گفت: ما اینگونه استنباط کردیم که فروشگاه‌های زنجیره‌ای جزءصنوف پرخطر و غیرضرور هستند و باید فعالیت آنها متوقف شود.

مهدی قهرمانی با بیان اینکه هر صنف یا هرکسی که موارد بهداشتی را رعایت نکند باید برخورد شود، افزود: مواد ضدعفونی کننده مانند الکل در داروخانه‌های میاندوآب کمیاب بوده و این را با معاونت غذا و داروی استان در جریان گذاشته‌ایم و باید پیگیری شود.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی هم برخی داروخانه‌ها به دلایلی شاید برخورد با داروخانه‌های خاطی، تمایلی به عرضه برخی اقلام بهداشتی ندارند و نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بوده و باید این موضوع نیز رسیدگی شود.

«قهرمانی »همچنین از خیران میاندوآبی به جهت تهیه و توزیع ماسک در نقاط مختلف این شهرستان قدردانی کرد و گفت: پیش‌گامی خیران در راستای تهیه و توزیع اقلام بهداشتی مشکلات موجود در این حوزه را حل کرده‌است.

وی اظهار داشت: برخی از جایگاه‌های سوخت به رغم تذکرات داده شده برای ارایه اقلام بهداشتی و سوخت‌گیری خودروها توسط اپراتورهای جایگاه، به قوانین تمکین نمی کنند که با استناد به مصوبات ستاد مقابله با کرونا از فعالیت آنها جلوگیری خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: ضدعفونی و گندزدایی مراکز پرتردد شهر با هماهنگی ارگان‌های مختلف از جمله شهرداری با شبکه بهداشت و درمان تداوم یابد.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب نسبت به  حضور مردم در خیابان‌ها و نماندن در خانه ها هشدار داد

مدیر شبکه بهداشت و درمان میاندوآب با اشاره به سیر صعودی ابتلا به کرونا در این شهرستان به حضور گسترده مردم در خیابان‌ها و عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هشدار داد.

 سهراب حیدری در جلسه ستاد مبارزه با بیماری کرونا در میاندوآب با ابراز نگرانی از افزایش صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان اظهار داشت: با مشاهده وضعیت خیابان‌های میاندوآب و حضور مردم در آنها، احساس می‌شود که مردم روزهایی که در خانه مانده بودند را جبران می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم باید به فکر سلامتی خود و خانوده‌هایشان باشند، افزود: کرونا سن و سال نمی‌شناسد و چهره آن مرموز است و همه باید به جد به فکر سلامتی خودشان باشند.

وی با اشاره به اینکه مواد ضدعفونی کننده به میزان کافی در شهر موجود است، بیان کرد: هر ارگان و یا هر کسی تمایل به خرید داشته باشد به راحتی و در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان در محل فعالیت خود دریافت کند.

«حیدری» با تاکید بر اینکه برای مهار و کنترل بیماری کرونا باید همه کمک کنند، گفت: هم اکنون در پیک صعودی بیماری هستیم و وارد مرحله نزولی نشده‌ایم.
وی با اشاره به وقوع ایپدمی‌های احتمالی این بیماری در روزهای آتی، افزود: تحلیلی که در یکی از دانشگاه‌های اسپانیا منتشر کرده نشان می‌دهد این بیماری پیک دوم و سوم هم خواهد داشت که پیک دوم به مراتب سنگین‌تر از پیک اول خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه پیک سوم ضعیف خواهد بود، اظهار داشت:  بررسی‌های وضعیت میاندوآب هم حاکی از آن است که با حضور این‌ همه مردم در خیابان‌ها پیک دوم شدیدتر از پیک اول خواهد بود.

صنوف شهرستان فقط از طریق ثبت نام در سامانه http://salamat.gov.ir فعالیت کنند

شیرازه محبت، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار میاندوآب نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه صنوف شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا و از طریق ثبت نام در سامانه http://salamat.gov.ir فعالیت خواهند کرد گفت: پس از پایان مهلت مقرر امکان ثبت نام وجود نخواهد داشت و در صورت تمدید طرح فاصله گذاری ومحدودیت ها پس از پایان فروردین نیز از فعالیت اصنافی که ثبت نام نکرده اند جلوگیری خواهد شد.
 وی افزود: برخی از جایگاه های عرضه سوخت علی رغم تذکراتی که داده می شود به قوانین تمکین نمی کنند که با استناد به مصوبات ستاد مقابله با کرونا از فعالیت آنه جلوگیری بعمل خواهد آمد.
 شیرازه محبت با اعلام این مطلب که ضد عفونی و گندزدایی مراکز پرتردد شهر با هماهنگی ارگانهای مختلف با شبکه بهداشت و درمان همچنان ادامه خواهد داشت گفت:
 دیدار و بررسی وضعیت سلامت جانبازان شیمیایی، ارائه آموزش های بهداشتی به کارگران فصلی و نظارت دقیق بر وضعیت بازار در جهت جلوگیری از افزایش قیمت، کمبود مواد غذایی و بهداشتی با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از اولویت های کاری ستاد مقابله با کرونا در روزهای پیشرو خواهد بود.

شایان ذکر است در خاتمه این جلسه از زحمات و تلاش شبانه روزی دکتر حیدری، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میاندوآب و تمامی مدافعان سلامت با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.