در چهارمین روز از هفته دولت چهار طرح عمرانی باحضور نماینده مردم در مجلس، فرماندار و شماری از مدیران دستگاه‌های اجرایی میاندوآب به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛ فرماندار میاندوآب در آیین افتتاح این طرح‌ها به خبرنگاران گفت: به مناسبت هفته دولت ۲ طرح آبخیزداری  به طور همزمان در حوزه باروق و تک‌آغاج به صورت نمادین در روستای "حمید" از توابع بخش باروق این شهرستان با هزینه ۱۲ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
حسام شیرازه‌محبت با بیان اینکه این طرح‌ها در روستاهای "حمید"، "قطار" و‌ "تک‌آغاج" اجرا شده‌است، افزود: همچنین این طرح‌ها با حجم عملیات یک‌هزار و ۷۰۰ مترمکعب اجرا شده و در مهار سیل‌های احتمالی و ذخیره‌سازی آب نقش مهمی دارند.

فرماندار میاندوآب ادامه داد: به همین مناسبت ۱۳۰ واحد مسکن روستایی بهسازی و مقاوم سازی شده و سه پروژه عمران روستایی در این شهرستان افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه آیین افتتاح همزمان این طرح‌ها به صورت نمادین در روستای "نصیرکندی" از توابع بخش مرکزی میاندوآب برگزار شد، بیان کرد: این مساکن براساس آیین‌نامه و ضوابط ساخت و ساز در مجموع با اعتبار ۱۳۰ میلیارد ریال شامل ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۹۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز آورده متقاضیان با نظارت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان تحویل مالکان شد.
شیرازه‌محبت با بیان اینکه تاکنون ۳۰ درصد واحد‌های روستایی میاندوآب‌ مقاوم سازی شده، اظهار داشت: از ۳۷ هزار و ۶۳۷ واحد روستایی این شهرستان، ۱۱ هزار و ۳۶۴ واحد بهسازی شده‌است.
وی اضافه کرد: همچنین سه طرح زیرسازی و  آسفالت‌ریزی معابر روستایی در میاندوآب به مساحت ۲۰ هزار مترمربع در روستاهای "نصیرکندی"، "مظفرآباد" و "کوسالار" از توابع بخش مرکزی با هزینه ۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات بند (ه) تبصره یک قانون بودجه ۹۸ و با مشارکت دهیاری‌ها و بنیاد مسکن اجرا شده‌است.

فرماندار میاندوآب‌ گفت: ۱۰ واحد مسکن تحویل مددجویان بهزیستی این شهرستان شد.
وی با بیان اینکه برای ساخت این واحدها ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده افزود: از این مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و پنج میلیارد ریال هم از محل تسهیلات بانکی تامین شده است.
شیرازه‌محبت بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۸ واحد مسکونی توسط بهزیستی میاندوآب احداث و در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دیگر طرحی که به مناسبت هفته دولت در میاندوآب افتتاح شد، تحویل هشت واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان بود.
شیرازه‌محبت با بیان اینکه تحویل نمادین این مساکن در شهر "باروق" برگزار شد، اظهار داشت: برای ساخت این واحدها نیز در مجموع هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۵۰۰ میلیارد ریال آن بصورت بلاعوض توسط کمیته امداد و ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز توسط خیران  تامین شده‌است.

فرماندار میاندوآب همچنین گفت: در چهارمین روز از هفته دولت عملیات اجرایی مدرسه چهار کلاسه "نظام‌الملک" روستای "دوه‌چی" این شهرستان آغاز شد.
وی افزود: طی آیینی با حضور نماینده مردم در مجلس، مسوولان آموزش و پرورش و جمعی از خیران کلنگ ساخت این مدرسه با مشارکت ۱۰۰ درصدی خیر مدرسه‌ساز بنام "امین محمدی" در روستای "دوه‌چی" از توابع بخش بکتاش این شهرستان به زمین زده شد.
وی اضافه کرد: این مدرسه در زمینی به مساحت بیش از ۳۰۰ مترمربع و با برآورد اعتبار ۱۰ میلیارد ریال ساخته می‌شود.