آغاز بکار نمایشگاه تولیدات و توانمندیهای اعضای صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی

فرماندار میاندوآب: معرفی تولیدات و توانمندیهای زنان روستایی و حمایت از فعالیت ها و هنر این قشر از جامعه، تأثیر بسزایی در ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و رونق و شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی دارد، اگر بخواهیم توانمندیهای زنان روستایی را ارتقا دهیم باید از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در روستاها به نحو احسن استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میاندوآب؛  به مناسبت گرامیداشت هفته زن طی مراسمی نمایشگاه تولیدات و توانمندیهای اعضای صندوق های اعتبارات خرد زنان روستایی در مسجد روستای سوگلی تپه از توابع بخش مرکزی میاندوآب با حضور فرماندارشهرستان میاندوآب، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان آذربایجانغربی و جمعی از مسئولان افتتاح شد.

مهدی قهرمانی، فرماندار شهرستان میاندوآب، در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ضمن تبریک روز مهندس و هفته زن، گفت: معرفی تولیدات و توانمندیهای زنان روستایی و حمایت از فعالیت ها و هنر این قشر از جامعه، تأثیر بسزایی در ایجاد اشتغال، جذب گردشگر و رونق و شکوفایی اقتصاد بخش کشاورزی دارد، اگر بخواهیم توانمندیهای زنان روستایی را ارتقا دهیم باید از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در روستاها به نحو احسن استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه شهرستان میاندوآب در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی بویژه نهال و تولیدات باغی دارای برند ملی و منطقه ای است؛ افزود: برپایی این نمایشگاهها در ایام نوروز و پذیرایی مناسب از میهمانان نوروزی، فرصت مغتنمی برای معرفی استعداد های شهرستان بویژه مناطق روستایی خواهد بود

  در شهرستان ۸ صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی با ۲۲۸ نفر عضو و اعتبار بالغ بر ۲۳۰ میلیون تومان، در حال فعالیت می باشد که راه اندازی 8 صندوق نیز در دستور کار قرار دارد .

شایان ذکر است شهرستان میاندوآب با دارا بودن 12 تولیدکننده برتر در رشته های مختلف کشاورزی، رتبه نخست را بعد از مرکز استان در بین شهرستان ها ی اذربایجان غربی به خود اختصاص داده است.

نمایشگاه در 18 غرفه شامل: گلیم و فرش، عرقیات گیاهی، گل های زینتی، گیاهان دارویی، انواع ترشی و مربا، خشکبار، نان و شیرینی های خانگی، انواع صنایع دستی زنان روستایی، به مدت 3 روز جهت بازدید عموم دایر می باشد.